آلمان به قانون سقط جنین در دوران نازی که پزشکان را جرم انگاری می کرد، پایان داد

تایلند پارلمان تایلند در سال 2021 به قانونی شدن سقط جنین در سه ماهه اول رای داد و در عین حال مجازات هایی را برای زنانی که در اواخر بارداری خود تحت آن قرار می گیرند، در نظر گرفت. مدافعان می گویند که این اقدام به اندازه کافی پیش نمی رود.

سه سال پیش این قانون کمی تغییر کرد و به پزشکان اجازه داد که بگویند آیا پیشنهاد سقط جنین را دارند یا خیر، اما ممنوعیت تبلیغات همچنان به قوت خود باقی ماند. قضات همچنان به مجازات های خود ادامه دادند، از جمله در حکمی در سال 2019 علیه دو متخصص زنان در برلین که به دلیل نوشتن در سایت خود مبنی بر اینکه این روش را در “فضای محافظت شده” و “بدون بیهوشی” و “بدون بیهوشی” ارائه کرده اند، 2000 یورو جریمه شدند. مواد مخدر ناشی از.”

این رای که با بالا بردن دست در پارلمان آلمان انجام شد، توسط سه حزب دولت ائتلافی و حزب چپ افراطی انجام شد.

و در حالی که دادگاه در آن زمان قانون را تایید کرد و او مجبور به پرداخت جریمه کاهش یافته شد، پرونده او موضوع تبلیغات سقط جنین را به آگاهی عمومی رساند و دکتر هانل به یکی از شناخته شده ترین فعالان حقوق سقط جنین تبدیل شد.

دکتر هانل گفت که ممنوعیت تبلیغات یافتن ارائه دهنده سقط جنین را بسیار دشوار کرده بود. “زنان گاهی اوقات باید با 10 پزشک تماس بگیرند – جایی که اغلب با آنها بد رفتار می شود – قبل از اینکه به کسی برسند که بتواند اطلاعاتی در اختیار آنها بگذارد.”

نورا ساس، متخصص زنان در شهر مرکزی کاسل، در این باره نوشت: «این روز ماست. یک توییت. وی با اشاره به این قانون با شماره کد کیفری آن افزود: شماره ۲۱۹ الف سقوط می کند و همراه با آن، بدترین حمایت از زنان است.

دکتر هنل در مورد رای گیری روز جمعه گفت: “بعد از پنج سال نبردهای طاقت فرسا، این آرامش بسیار خوبی است.” اکنون می توانم به سادگی اطلاعات خود را در وب سایت قرار دهم تا زنانی که به ما مراجعه می کنند به سادگی مطلع شوند.

منبع

اتحادیه محافظه‌کار دموکرات مسیحی آلمان، که چهار دولت قبلی تحت رهبری آنگلا مرکل را اداره می‌کرد، تلاش‌های قبلی برای پاکسازی قانون را از کتاب‌ها مسدود کرده بود و روز جمعه به لغو آن رای منفی داد.