آلمان به قانون سقط جنین در دوران نازی که پزشکان را جرم انگاری می کرد، پایان داد

و در حالی که دادگاه در آن زمان قانون را تایید کرد و او مجبور به پرداخت جریمه کاهش یافته شد، پرونده او موضوع تبلیغات سقط جنین را به آگاهی عمومی رساند و دکتر هانل به یکی از شناخته شده ترین فعالان حقوق سقط جنین تبدیل شد.

سقط جنین در آلمان تا هفته دوازدهم بارداری و پس از یک جلسه مشاوره اجباری قانونی است.

الیزابت وینکلمایر-بکر، یکی از اعضای دموکرات مسیحی پارلمان، پیش از رای گیری گفت: “ما نمی خواهیم تبلیغات عمومی سقط جنین در اینترنت یا رسانه های اجتماعی انجام شود.”

لیزا پاوس، وزیر فدرال خانواده ها، زنان سالخورده و جوانان، قبل از رای گیری به قانونگذاران گفت: «امروز روز فوق العاده ای است. برای پزشکان و بالاتر از همه برای همه زنان این کشور.»

قانونی که به دوران نازی ها بازمی گردد و برای چندین دهه بی سر و صدا توسط پزشکان نادیده گرفته می شد، با افزایش محبوبیت اینترنت به عنوان یک منبع پزشکی – که این سوال را مطرح کرد که تبلیغات چیست و اطلاعات چیست – و افزایش در شکایت جنایی از فعالان ضد سقط جنین

نانسی فایزر، وزیر کشور کشور گفت: «با لغو بخش 219 الف قانون جزا، ما در حال تقویت خودمختاری و امنیت همه زنان هستیم.

اما دولت جدید، به رهبری سوسیال دموکرات های صدراعظم اولاف شولز، در توافقنامه ائتلافی خود، نوعی نقشه راه سیاسی که در نوامبر گذشته ارائه کرده بود، وعده لغو ممنوعیت را داده بود.

در سال 2017، دکتر کریستینا هانل، یک پزشک عمومی که در شهر مرکزی گیسن سقط جنین ارائه می دهد، اطلاعاتی را در مورد این روش در وب سایت خود منتشر کرد. از آنجا که به نظر می رسید این یک تبلیغ است، قاضی او را 6000 یورو جریمه کرد. او به جای حذف محتوا، تصمیم را به دادگاهی بالاتر و در نهایت به بالاترین دادگاه کشور، دادگاه قانون اساسی در کارلسروهه برد.

اتحادیه محافظه‌کار دموکرات مسیحی آلمان، که چهار دولت قبلی تحت رهبری آنگلا مرکل را اداره می‌کرد، تلاش‌های قبلی برای پاکسازی قانون را از کتاب‌ها مسدود کرده بود و روز جمعه به لغو آن رای منفی داد.

نورا ساس، متخصص زنان در شهر مرکزی کاسل، در این باره نوشت: «این روز ماست. یک توییت. وی با اشاره به این قانون با شماره کد کیفری آن افزود: شماره ۲۱۹ الف سقوط می کند و همراه با آن، بدترین حمایت از زنان است.

برلین – قانونگذاران آلمانی روز جمعه به پایان ممنوعیت تبلیغاتی خدمات سقط جنین در دوره نازی‌ها رأی دادند، اقدامی که عملاً پزشکانی را که اطلاعاتی در مورد این روش ارائه می‌کردند جرم انگاری کرد.

اما در حالی که کشورهای همسایه بلژیک و هلند هر دو دارای دوره‌های انتظار اجباری هستند و فرانسه از زنانی که به دنبال سقط جنین هستند می‌خواهد دو بار مشاوره انجام دهند، هیچ کشور اروپایی دیگری انتقال اطلاعات در مورد این عمل را مانند آلمان ممنوع نکرده بود.

یک چشم انداز در حال تکامل بحث دسترسی زنان به سقط جنین همچنان در سراسر جهان مورد بحث است. در اینجا نگاهی به وضعیت امور در برخی کشورها داریم: