آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

به همین دلیل معمولا به لیست قیمت سئو برای بودجه بندی نگاه نمی کنند؛ بنابراین این شرکت ها یا به طور کامل از روند کار غافل می شوند و یا به احتمال زیاد سعی می کنند تمام سئوی داخلی خود را انجام دهند. این یک روند در حال ظهور است و باید برای آن آماده بود. بنابراین اگر میخواهید جلوتر از دیگران باشید، توصیه میکنم این ۵ روند نوظهور سئو را مطالعه کنید. اگر می خواهید یک متخصص سئو باشید، باید بدانید که چگونه از ابزارها استفاده کنید. با توجه به اینکه شرایط تغییر کرده است، اگر قالب سایتتان را برای موبایل بهینه نکرده باشید، می توانید تعداد زیادی از مخاطبان خود را از دست بدهید. تکنیکهای درون صفحه و خارج از صفحه اغلب مواردی هستند که بسیار مورد توجه قرار میگیرند، اما سئو فنی نقش مهمی در رساندن سایت شما به رتبه بالای نتایج جستجو دارد و میتواند محتوای شما را به مخاطبان ایده آل برساند.

ما در این مقاله تلاش کردیم آموزش سئو تکنیکال را با زبانی ساده توضیح دهیم و مجموعه اقداماتی که باید انجام دهید تا از لحاظ سئو فنی، سایت شما کاملا در دسترس موتورهای جستجوگر باشد را کامل ذکر کنیم. اما اگر یک موتور جستجوگر نتواند آن را کرال (Crawl) کند و یا به اصطلاح امکان خزش سایت شما پایین باشد، تنها تعداد کمی از کاربران آن را خواهند دید. برای همین ما پیشنهاد میکنیم از برخی برنامههای جانبی موجود استفاده کنید که به جاوا اسکریپت امکان ایجاد URLهای با معنی و مرتب بدهید و به این ترتیب تأثیر مثبت روی سئو را ببینید. طبق هرمی که سایت MOZ طراحی کرده همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید (با الهام گرفتن از هرم مازلو برای نیازهای یک انسان) یک سایت نیز به ترتیب نیازهایی دارد که به مرور باید مرتفع گردد تا به هدف خود برسد.

اگر تاکنون در سایت خود به مسائلی مانند متا توضیحات و یا بک لینکها توجه داشتهاید، شاید اکنون زمان خوبی باشد تا دید خود را کمی وسعت بدهید. برای اینکه به طور ساده با سازوکار الگوریتم کبوتر گوگل آشنا شوید، لازم است به یکی از جستجوهایی که تا به حال کردهاید بیشتر توجه کنید! در پاسخ به این که از نظر سلیقه و طراحی یک چز شخصی است امری نیست اما نکات خاصی در طراحی ها برای گوگل مهم و حائز اهمیت است که هنگام رنک گرفتن به آنها توجه میکند. اگرچه اپلیکیشنهای تک صفحهای عملکرد وبسایت را تا حد قابلتوجهی بهبود میبخشد، اما در مورد سئو، مسائل ذاتی خاصی در این نوع راهاندازی وجود دارد. پیش از این سئو تکنیکال را تعریف کردیم، حالا برای آنکه موضوع برایمان روشنتر شود سئو داخلی و سئو خارجی را تعریف میکنیم تا شناخت تفاوت انواع سئو برای ما آسان شود. پس از تعریف فرمت کلی ساختار پیوند دائمی خود باید اقدام به بهینه سازی URL ها در هنگام انتشار پستهای سایت کنید. سایتهایی که از محتوای تکراری استفاده میکنند، یک آسیب بسیار جدی به سئو (SEO) وارد میکنند.

ترفندهای کلاه سیاه ریسک خیلی بالایی دارند و با توجه به تغییر الگوریتمهای گوگل، شناسایی این نوع تخلفها برای بالا بردن سئو بسیار کار آسانی است. اگر تصویری که توی سایت شما آپلود میشه سایز بیشتری از سایز استاندارد سایتتون داشته باشه، خود سایت با کمک یک سری کدهای css سایز تصویر رو به سایز استاندارد میرسونه؛ اما نکته قابل توجه اینجاست که به کار رفتن این کدهای css موجب میشه که حجم کلی صفحه افزایش پیدا کنه و کاهش سرعت رو در پی داشته باشه. 2. وضعیت HTTP: مشابه عملکرد سرور، خطاهای HTTP از دسترسی به صفحات وب شما جلوگیری میکند. یک سایت بر اساس سهولت در رندر شدن، قابل دسترسی خواهد بود. موتور جستجوگر اگر یک مطلب را از دو مسیر پیدا کند و شما این تگ را در کد HTML سایتتان نگذاشته باشید قطعا بر سئو سایت شما اثر منفی دارد.به این علت که گوگل نمیداند کدام یک از آدرس ها باید index شود و این تنظیمات اشتباه به ضرر سایت شما است. تفاوت مینی فای کردن با فشرده سازی در این است که در قسمت فشرده سازی حجم فایل های موجود کم میشود، اما مینی فای کردن به معنی کم کردن فایل های مختلف css,js و html است.

با ابزار های سئو همیشه پیوند های خود را چک کنید تا اگر مشکلی ایجاد شد، آماده جایگزین کردن صفحه ای برای آن باشید. در واقع یک وبسایت، بدون سئو تکنیکال مانند یک درخت پر بار است که کسی نیست تا از میوههای آن لذت ببرد. زمانیکه شما یک دامین خریداری میکنید و پس از آن بر روی هاست خریداری شده آن را تنظیم میکنید باید مشخص کنید که آیا سایت شما با www دیده شود یا بدون www. «حلقههای ریدایرکت یا تغییر مسیر» (Redirect Loops)، URLهای خراب یا ریدایرکتهای اشتباه میتوانند در ایندکس شدن وبسایت مشکل ایجاد کنند. معمولا این مشکل برای سایت های فروش محصول رخ می­دهد، زمانی که محصولات را از پر فروشترین به ارزانترین قیمت دسته­ بندی می­ کنند. تنها یک مشکل وجود دارد: یافتن لینک های شکسته بسیار وقت گیر است. اگر امکان بررسی و تجزیه تحلیل نحوه عملکرد خود را نداشته باشید تمام وقت و انرژیای که برای انجام این مراحل انجام دادهاید به هدر خواهد رفت. بعضی وقت ها فقط دانستن وضعیت رتبه بندی و ترافیک وب سایت شما کافی نیست. بخش مهمی از این تبلیغات مربوط به همان سایت اینترنتی است.

3. خوشههای محتوا: خوشههای محتوا محتوای مرتبط را به هم لینک میدهند تا رباتهای جستجو بهراحتی بتوانند همه صفحاتی را که در یک موضوع خاص متعلق به شماست، پیدا کنند، بخزند و فهرست کنند. منظور از خوانایی مناسب این است که کاربر بهراحتی منظور ما را از جملات و اصطلاحاتی که استفاده کردهایم، بفهمد و دچار ابهام نشود. اگر سئو داخلی سایت به خوبی انجام شود، موتورهای جستجو به سادگی سایت شما را پیدا می کنند و پس از اینکه موضوع آن را درک کردند و مشخص شد که استانداردهای لازم را رعایت کرده اید، آن را یک سایت سودمند، به کاربران معرفی می کنند. هیچ سایتی تنها با اتکا بر محتوای خود نمیتواند رتبههای خوبی در نتایج جستجو بگیرد، زیرا اعتبار سایت که این روزها گوگل تاکید زیادی روی آن دارد، به سئوی خارجی وابسته است. از پیش بارگذاری یک صفحه به این روش، به این معنی است که محتوای شما در دسترس خواهد بود نه اینکه موتور جستجو یا مرورگر کاربر مجبور باشد خود صفحه را ارائه دهد. دوست دارند محتوای خوب و ارزشمند را به محاطبین خود ارائه کنند . مسئله محتوای تکراری در طراحی سایت فروشگاهی اهمیت زیادی دارد، چون صفحه معرفی محصولات معمولا ساختار یکسانی داشته و بخش عمده ای از محتوای آن تکراری است.

سئو تکنیکال فرآیندی است که در آن شما میتوانید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما با الزامات فنی موتورهای جستجوی مدرن سئوکار اصفهان مطابقت دارد. بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که به مشتریان ارائه میشود کدگذاری شده باشد. در این مطلب میخواهیم به قلب ماجرا بزنیم و یک راهنمای جامع سئو تکنیکال و فاکتورهای مربوط به آن را ارائه کنیم. موفقیت در سئو و رسیدن به صفحه اول گوگل بدون در نظر گرفتن موارد سئو داخلی و محتوایی تقریبا غیرممکن است. 2. تجزیه و تحلیل می تواند به شما در یافتن فرصت های سئو کمک کند که یافتن آنها به هیچ روش دیگری غیرممکن است. تا زمانی که کاربران مخاطب خود را نشناسید، درک انواع چیزهایی که آنها جستجو می کنند تقریبا غیرممکن است. مرغ مگس خوار خیلی کاربر محور هست و باید سعی بکنید تا در محتویات وب سایت خودتون پاسخ واقعی سوالات کاربران خودتون رو بدید تا اینکه نظر مرغ مگس خوار رو به سمت خودتون جلب بکنید و از اون نمره خوبی رو دریافت کنید.

هدف کاربر اساساً چیزی است که یک شخص هنگام جستجوی گوگل می خواهد. شما به عنوان کسی که در صنعت خود خبره هستید، باید هر روزه اطلاعات مربوط به آن صنعت را بررسی کنید و دقیقا بدانید کاربران در حال حاضر به دنبال چه چیزی هستند. یا برای خرید چیزی سرچ می کنند؟ SSL یا Secure Sockets Layer یک لایه حفاظتی بین وب سرور (نرم افزار مسئول انجام درخواست آنلاین) و یک مرورگر ایجاد میکند و در نتیجه سایت شما را ایمن میکند. علاوه بر این در نتایج گوگل هم میزان کلیک کاربران بر روی تصاویر کم کیفیت بسیار پایین است و این موضوع در سئو تصویرتان برعکس انتظار، نتیجه منفی به دنبال خواهد داشت. اما مبحث کلیدی و حیاتی سئو تکنیکال که از مجموعه زیر شاخه های سئو می باشد کمتر به گوش عوام خورده باشد. در حالی که توضیحات متا و عناوین صفحه با کلمات کلیدی بر CTR تأثیر میگذارند، ما بر روی عناصر فنی تمرکز میکنیم. 2-برای جدا کردن کلمات در URL حتما بجای فاصله(space) از – (خط تیره) استفاده کنید. صفحات مهمتر به صفحه اصلی نزدیکتر باشند و صفحات سایت شما باید فقط چند لینک از یکدیگر فاصله داشته باشند.

به این علت که اگر پس از index شدن ساختار صفحات در گوگل، شما اقدام به تغییر این ساختار کنید و ریدایرکت ها را بصورت صحیح انجام ندهید سایت شما دچار خطا 404 می شود و کلا ممکن است از نتایج جستجو پاک شوید. اما عواملی که می تواند بر سرعت نهایی سایت شما تاثیرگذار باشد شامل کاهش دادن تعداد درخواست های HTML، به کار بردن هاست ها سریع و تنظیم صحیح سایز عکس ها است. فشرده کردن و کم کردن حجم تصاویر، به بارگذاری سریع وب سایت کمک میکند. به عبارت دیگر، اگر تصاویر خود را از گالری رسانه وردپرس بررسی کنید، کپشن های اضافه شده در آنجا را نخواهید یافت، بلکه آنها را در پست ها، صفحات و غیره می توانید مشاهده کنید. او اضافه کرد: باید اطمینان حاصل شود که ما تجربه جستجو را بهینه کرده ایم، اعم از مبتنی بر وب یا برنامه یا هر فن آوری بزرگ دیگر در آینده، تا بتوانیم کارآمد ترین و جذاب ترین پیشنهادات را برای رفع نیاز کاربران، ادامه دهیم. ادامه این مطلب را بخوانید تا سوء تفاهمهای خودتان را برطرف کنید.

5. عمق صفحه: عمق صفحه به این مسئله اشاره دارد که یک صفحه چند کلیک از صفحه اصلی شما فاصله دارد. با پیادهسازی SSL میتوانید به امنیت سایت خود کمک کنید. این اقدامات برای هر سایتی حیاتی می باشد بطوریکه اگر به درستی در ابتدای طراحی سایت انجام نشود میتواند بر روی روند کلی سایت تاثیر بگذارد و حتی باعث عدم رشد مناسب سایت بشود. یکی از کارهای مهم جهت مانیتور کردن روند سئو سایت و چک کردن وضعیت سایت استفاده از ابزارهای گوگل یعنی Google Search Console و Google Analytics می باشد. نام این راهنما نقشه سایت یا سایت مپ (site map) بوده و پسوند این فایل متنی .MXL است.

این به این دلیل است که اکثریت مشتریان سئو معمولاً مشاغل محلی هستند، مانند دندانپزشکان و وکلا. ربات گوگل که به آن خزنده وب (Web Crawler) هم میگویند دائماً در فضای وب جستجو میکند و در صفحات جدید میچرخد و رفتار کاربران را مدلسازی میکند. درصد زیادی از جامعه بدلیل افزایش هزینه های زندگی و نبود درآمد کافی به دنبال شغل جدید با سوددهی بالا هستند. برای وب مسترها یکی از عوامل مهم و حیاتی بدست آوردن کاربران جدید از موتورهای جستجو، بخصوص گوگل میباشد. شاید شما با خود بگویید که همه وب مسترها و سئوکارها از مشکلاتی که محتوای تکراری برای سایتشان ایجاد میکند، آگاهی دارند و به همین دلیل معمولاً از محتوای یکسان استفاده نمیکنند. 2. محتوای تکراری را حذف کنید.

سئو تکنیکال به مجموعه اقدامات و فرآیندهایی گفته میشود که شما باید در وب سایت خود لحاظ کنید تا فارغ از نوع مطلب یا محتوا، سایت شما برای موتورهای جستجوگر کاملا در دسترس باشد. سئوی فنی، سئو داخلی و سئو خارجی با هم کار می کنند تا قفل ترافیک ارگانیک را باز کنند. برای سرعت خوب و باز شدن به موقع و کامل سایت برای تمامی مخاطب ها توصیه میشه تا از CDN استفاده کنید. ابتدا پست یا صفحه خود را در Classic Editor باز کنید. اگر قصد دارید یک آژانس سئو را اداره کنید (یا در آن کار کنید)، سئوی محلی بخش بزرگی از روز شما را اشغال خواهد کرد.

2. کیفیت بک لینک: بک لینکها یا لینکهایی از سایتهای دیگر به سایت شما، برای سایت شما رای اعتماد جمع میکنند. این صفحات باید به گونهای سازماندهی شوند که به موتورهای جستجو اجازه دهد به راحتی آنها را پیدا کرده و کراول کنند. به طوریکه فاصله ها، کاماها و حتی کاراکترهای اضافی بدون تاثیرگذار را میتوان حذف کرد که با این کار سرعت سایت تا حد زیادی افزایش پیدا میکند. که ما باید این فاکتور ها را برای تصاویر وب سایت خود در نظر بگیریم تا امتیاز سئو آن ها بالا برود و در صفحات اول گوگل نمایش داده شوند. بودجه خزش یا crawl budget خود را به حداکثر برسانید: crawl budget در واقع تعداد صفحاتی از سایت شما است که موتور جستجوی گوگل طی زمان مشخصی خزش و ایندکس میکند. در بسیاری از پروژه ها نمیتوان تخمین درستی از میزان موفقیت سایت داشت در نتیجه شما این هزینه را همراه با ریسک بالا می پردازید زیرا ممکن است فعالیت های این شخص یا شرکت نتایج مورد نظر شما را به همراه نداشته باشد.

اما برای رفع سوالات و برطرف کردن مسائل فنی سایت مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در این جشنواره، تیمچه تخفیفهای ویژهای را روی هزاران کالا در نظر گرفته است؛ به طوری که این تخفیفها تا پایان سال دیگر تکرار نخواهند شد. کاری به دلایل دوری جستن از سئو تکنیکال نداریم، مسئله هرچه که بود، گذشته. همانطور که یک ساختمان مبتنی بر طراحی معماری است، معماری سایت شما نیز نحوه سازماندهی صفحات سایت شما است. اگر می خواهید خوانندگان خود را در مورد داغترین رویدادهای جهان به روز نگه دارید باید سرعت سایت را بهینه کنید. مطمئنا برای جذابیت و طراحی خوب و منظم سایتتون به عکس هایی با فرمت های خوب عکس مثل png و jpeg نیاز دارید تا بتونید از قابلیت 16 ملیون رنگ و کیفیت خوب عکس استفاده کنید و تاثیر درست رو روی مخاطب هاتون بذارید، علاوه بر مخاطب زیبایی و منظم بودن و کیفیت خوب عکس ها برای گوگل هم مهم و تاثیرگذار واقع شده.

به منظور انجام این فرآیند لازم است تا صفحاتی برای آرشیو مطالب خود به وجود آورید و همچنین سایر صفحات وب سایت خود را بهینه سازی کنید. اگر متوجه این رفتار بد شدید، از robots.txt برای جلوگیری از ورود رباتهای مخرب به وبسایت خود استفاده کنید و جلو خزیده شدن برخی از صفحات را برای جلوگیری از هدر رفت بودجه خزش از طریق این فایل بگیرید. وبمستران باید توجه داشته باشند که از این طریق میتوانند صفحات بااهمیت را برای گوگل تعیین کنند. توجه داشته باشید که از عنوان مختصر استفاده کنید و کلمه کلیدی را تنها یکبار در عنوان قرار دهید. یکی از مهمترین مفاهیم در سئو عبارات کلیدی دانستن نیت جستجوی کاربر است. شما میتوانید همزمان که برای مخاطبان خود مینویسید، مهمترین نکات سئو را در ذهن داشته و روی مطلب خود اعمال کنید. در ضمن اگر سوالی یا نظری در رابطه با این پست از یاساوب دارید، میتوانید در زیر این مقاله برای ما کامنت بگذارید.موفق باشید. وقتی کاربر اطلاعاتی مانند اطلاعات پرداخت یا تماس را به وبسایت شما ارسال میکند، احتمال هک شدن آن اطلاعات کمتر است زیرا شما برای محافظت از آنها SSL را پیاده کردهاید. وسیله ای برای صعود که تعلل و ارتکاب اشتباه روی آن به سقوط می انجامد ؛ وسیله ای که به تناسب شکل یا ارتفاع محل مورد نظرمان انتخاب شده و گهگداری نیازمند تکیه گاهی برای محافظت از آن هستیم .

لازم است که کمی ناامیدتان کنم، برخی از دادهها نشان میدهند که با افزایش زمان بارگذاری صفحه از یک به پنج ثانیه، نرخ پرش 90 درصد افزایش پیدا میکند. به عبارت دیگر: باید سایت رقبا را مهندسی معکوس کنید و بفهمید که چگونه رقیب شما لینک های خود را دریافت می کند. توجه به سئو تکنیکال و مشکلات فنیای که سئو سایت را تحت تاثیر قرار میددهد، در نهایت با این هدف انجام میگیرد که رنکینگ صفحه در موتورهای جستجوگر مانند گوگل را افزایش دهیم. بنابراین، شما با بهبود جنبههای فنی سایتتان به موتورهای جستجو کمک میکنید تا به درستی در میان صفحات سایت شما بخزند و اصطلاحا سایت شما را کراول کنند و در نهایت درک کنند که شما در چه زمینههایی فعالیت دارید. این موضوع به این معنا است که اگر شما مطلبی بسیار عالی نوشته باشید که دارای ساختار بسیار مناسبی باشد اما سئو تکنیکال را رعایت نکنید سایت شما رشد نخواهد کرد.در زیر یک چک لیست از کارهایی که باید بر روی سایت انجام شود تا سئو تکنیکال سایت شما مشکل نداشته باشد آورده شده است.

بدون سئو فنی قوی، کسی نمیتواند از محتوای غنی و مفید شما بهرهمند شود. بتوانند سایت شما را index کنند و در صورتیکه مطالب مفید و خوبی داشته باشد آن را در نتایج جستجو نشان دهند. سرعت سایت فقط برای تجربه کاربر و نرخ تبدیل مهم نیست – بلکه یک فاکتور رتبهبندی مهم است. لینک سازی داخلی یکی از موارد مهم در سئو هستند از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردارند. در مقاله ای جداگانه در خصوص معنی و مفهموم responsive در طراحی سایت توضیح داده شده و می توانید برای خواندن اطلاعات بیشتر به آن صفحه مراجعه کنید. یا اگر مقاله ای نوشته اید میتوانید با استفاده از این نشانه ها مقاله خود را به عنوان یک مقاله به گوگل معرفی کنید تا در نتیجه جستجو متفاوت به نمایش درآید.برای مثال پس جستجو عبارت آموزش نصب ویندوز همانطور که در زیر مشاهده میکنید صفحه ای که اطلاعات اضافه تری به گوگل داده است بالاتر از بقیه نشان داده شده است. طبق راهنما های درج شده در گوگل، برای اینکه bot های جستجوگر بتوانند بهتر صفحات سایت شما را crawl کنند نیاز است که حتما شما یک sitemap مناسب داشته باشید.میتوان گفت sitemap نقشه سایت شما است که در اختیار موتور جستجو قرار میگیرد تا بتواند سایت شما را بصورت دسته بندی شده پیمایش کند.

استفاده از تکنیکهای سئو درجهت رضایت مشتریان و پیروی از استانداردهای معرفی شده توسط گوگل برای رسیدن به جایگاه برتر در نتایج جستجو را سئو کلاه سفید مینامیم. سئو کلاه سفید ( white-hat ) چیست ؟ این نوع سئو ترکیبی از هر دو نوع سیاه کلاه سفید و سیاه است. در هنگام مشخص کردن تگ ALT یا همان متن جایگیزین، توجه کنید که به صورت مکرر از کلمات کلیدی استفاده نکنید، البته استفاده ترکیبی از کلمات کلیدی به همراه عبارات توصیفی مشکلی ایجاد نخواهد کرد. چرا که این متن نقش کلمات را در انکر تکست بازی می کند. گوگل اخیرا گزارش داده است که لنز گوگل می تواند 1 میلیارد شی را شناسایی کند (به لطف هوش مصنوعی). اما اگر عکس و فیلم مد نظرتون رو به صورت خام بارگذاری کنید حجم خیلی زیادی و اشغال کردید که باعث کندی سرعت سایت شما میشه، برای همین حتما باید قبل از بارگذاری عکس اون ها رو به صورت عکس برای وب فشرده کنید و مطمئن باشید روشی رو که پیش رو دارید از کیفیت فایل شما کم نمیکنه.

سئوی خارجی به معنای هدایت کاربران از وب سایتهای دیگر به وب سایت خودتان است. در واقع سئو مجموعهای از روشها و تکنیکهاست که با کمک آن میتوانیم در رتبهبندی گوگل جایگاه خوبی به دست بیاوریم. اگر سایت شما برروی موبایل درست نمایش داده نمیشود شما مطمئنا بیش از 70 درصد ترافیک را از دست خواهید داد. وقتی که موتورهای جستجو ربات های خودشون رو به سایت ما میفرستن، این ربات ها محتوای سایت مارو بررسی میکنند و اصطلاحا در خودشون ایندکس میکنند. یکی از اصلیترین اصطلاحاتی که می بایست در حوزه تولید محتوای سئو با آن آشنا شوید کلمه کلیدی یا keyword است.

یا شاید این تصور بر ما غالب شده باشد که سئو تکنیکال که حالا اهمیت زیادی هم ندارد؟ علاوه بر این در ادامه همین موضوع، یادتان باشد که آدرس دهی را با پروتکل های صحیح (www/https) انجام دهید. برای آشنایی با زبان اسکیما و نحوه صحیح استفاده از آن میتوانید به کارگاه سئو تکنیکال آکادمی وبسیما مراجعه کنید. صفحات خطای 404 به کاربران میگویند صفحهای که درخواست کردهاند وجود ندارد، یا حذف شده یا URL اشتباهی را تایپ کردهاند. برای مثال میشه به دیتابیس کوئری ها، یا علت مسیریابی های آهسته، مشکل کمبود حافظه و … یک مشکل رسانه های اجتماعی این است که می توانند غیرقابل اعتماد باشند و حتی به طور کامل خاموش شوند .به عنوان مثال، اگر در رسانههای اجتماعی پست میکنید، محتوای شما در فید خبری یک کاربر اختصاصی قرار میگیرد، جایی که از بین بسیاری از پستها، ممکن است آنها به طور کامل پست شما را از دست بدهند. از یک جستجوگر URL متعارف برای یافتن و رفع مشکلات محتوای تکراری در سایت خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که محتوای شما برای جذب و برقراری ارتباط مناسب با خزندههای جستجو بهینه شده است. امیدوارم این مقاله توانسته باشد شما را راهنمایی کرده باشد تا در سال ۱۴۰۱ به یک متخصص سئو تبدیل شوید.

مشکل اول این است که اگر خزنده های گوگل وقت برای بررسی محتواهای تکراری سایت بگذارند، ممکن است سایر محتواهای یکتای سایت شما را نبینند و بررسی نکنند. البته نه تنها با افراد تیم خود بلکه با مشتریآنهم هر چند وقت یکبار باید جلسات و مذاکراتی داشته باشند. تنها راهی که برای روزنامه نگاران باقی میماند ارائه اخبار به صورت آنلاین در یک سایت خبری است. البته خود گوگل براساس فاصله، نزدیک ترین نتایج را ارائه میدهد، اما زمانیکه دو وب سایت در یک محدوده نزدیک به هم فعال باشند، هرکدام که سئو سایت بهتری دارد، در اولویت است. این ویژگی به خصوص زمانی مفید است که کاربری نیاز داشته باشد تا این محاسبات را به صورت مکرر انجام دهد.

به این تکنولوژی AMP یا Accelerated Mobile Pages نام دارد و شما برای راه اندازی این آپشن نیاز دارید که کد نویسی سایت خود را مقداری تغییر دهید. بنابراین باید دقت کنید که مقصد کنونیکال هر صفحه به صفحه دیگر را به درستی وارد کنید. مدیران سایتها هنگام انتخاب متخصصان سئو خود باید دقت زیادی را بکار ببرند تا گرفتار تکنیکهای کلاه سیاه و تبعات منفی آن نشوند. اگر به صفحات سرچ گوگل دقت کرده باشید تقریبا نسبت به سالهای گذشته به کلی تغییر کرده است و پس از جستجو در این موتور جستجو مشاهده میکنید علاوه بر لینک ها، تعدادی عکس،خبر یا سوال مرتبط برای شما نشان داده میشود.تمامی این موارد از چیزی بنام Structured Data Mark up پیروی میکند که شما میتواند از این نشانه در صفحات سایت خود استفاده کنید تا گوگل بیشتر از محتوای سایت شما با خبر شود.همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید علاوه بر نتایج جستجو یک قسمت جداگانه به همراه review به شما نشان داده شده است. این کار زمانی مناسب است که وقتی مخاطبی دوباره به سایت شما سر میزنه مرورگر صفر تا صد سایت رو لو نکنه و از کش یا ذخیر سازی اطلاعاتی ک کرده استفاده میکنه، این کار باعث میشه تا سرعت سایت افزایش پیدا کنه.

همچنین اسپمرها نیز با استفاده از این قسمت اشارات نادرستی به گوگل میکردند و قصدشان صرفا کسب ترافیک از هر کلمه کلیدی مرتبط یا نا مرتبطی بود. بودجه یا منابع خاصی را برای فهرست بندی هر وب سایت اختصاص می دهد. در صورتی که تغییر طراحی یا تغییرات مهم خاصی روی سایت ندارین یک سال زمان مناسبی برای تعیین تاریخ کش مرورگر هست. سئو داخلی یا سئو درون صفحهای به محتوایی اشاره دارد که به موتورهای جستجوگر و مخاطبان شما اطلاعاتی را منتقل میکند. به بیان دیگر سئو تکنیکال به تمام کارهایی اشاره دارد که شما انجام میدهید تا سایت شما را برای موتورهای جستجوگر قابل فهم کند. همه چیز برای شما آماده است که زمینه آن تصویر را فراهم کنید – بنابراین تا آنجا که می توانیدتصویر را پر کنید! در میان رقابت های مختلف و سرسختانه فضای وب، داشتن یک وب سایت خوب از نظر محتوایی و فنی و بالا بردن رتبه سئو سایت جز عامل ها مهم موفقیت در این زمینه است برای برطرف کردن مسائل و نکات محتوایی سایت میتوایند در صفحه سئو محتوا به دنبال پاسخ باشید.

شما برای این کار باید محتوای جامع کامل نسبت به رقبای خود آماده کنید این محتوا می تواند محتوای متنی محتوای ویدیویی عکس و یا غیر باشد. چه بخواهید با برنامه نویس خود برای رفع خطاهای سایت خود کار کنید یا با توسعه دهندگان وب صنعت SEO ما همکاری کنید، ممیزی کارآمدترین قدم اول و نقطه شروع قبل از اجرای بهینه سازی های فنی است که تأثیر مثبتی بر وب سایت شما دارد. چک لیست ممیزی فنی شامل جنبه های متعددی به منظور تجزیه و تحلیل و رتبه بندی پارامترهای فنی محتوا و ساختار وب سایت است. پس از پاراگراف فوق میتوان دریافت که محتوای باکیفیت یعنی محتوایی که در آن زمینه خاص بتواند به تمام سوالات جستجو کننده پاسخ دهد و جستجو کننده پس از مطالعه آن به پاسخ کامل در تمام ابعاد عبارت جستجو کرده برسد. میتوان گفت بیش از 60 درصد ترافیک اینترنت این روزها از طریق گوشی های تلفن همراه و تبلت ها است و کاربران کمتر از طریق کامپیوتر شخصی خود وارد اینترنت می شوند.طراحی سایت شما باید بگونه ای باشد که بر روی موبایل و تبلت به درستی نمایش داده شود. از آنجایی که پرداختن به کسب و کارهای اینترنتی رو به افرایش است، پس میتوان این گونه نتیجه گیری کرد که نیاز به متخصصین سئو نیز در بازار کار افزایش پیدا کرده است.

دلایل متعددی برای استفاده از صفحات تکراری یا مشابه، وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. همچنین برای اینکه ساختار URL سایت شما بر اساس اصول سئو باشد هرگز از اعداد یا حروف بی معنی در URL استفاده نکنید.طبق راهنمای گوگل، استفاده از URL هایی که از اعداد بی معنی یا حروف بدون معنا برای سئو سایت بسیار نا مطلوب بوده و توصیه میشود در صورتی که در ساختار سایت شما جستجو یا query string خاصی استفاده می شود حتما از طریق فایل robots.txt این URL ها حذف گردد. همان طور که می دانید کلمات دارای ارزش های بسیار قابل توجه ای هستند که بر اساس برخی از موارد دارای سیاست های قیمت گذاری خاصی می باشند به عنوان مثال سئو کردن کلمه ای همانند “آموزش بازاریابی” و “خرید شامپوی حاج رضا و برادران” دارای تفاوت قیمت و میزان سختی بسیار بسیار مجزایی از یکدیگر می باشند. انجام تحقیق در مورد عملکرد رقبا و کلمات کلیدی مورد استفاده آن ها برای هر کسب و کاری مهم است. موتور جستجو نحوۀ به کارگیری کلمات کلیدی را در یک صفحه اندازه گیری می کند تا ارتباط آن با کوئری مورد نظر را تعیین نماید. 3. زمان بارگذاری و اندازه صفحه: اگر بارگذاری صفحه شما بیش از حد طول میکشد، نرخ پرش تنها مشکلی نیست که باید نگران آن باشید.