آنتی اسکالانت قیمت و خرید آنتی اسکالانت گروه صنعتی ناب زیست

در صورت بروز این خطر فوراً چشم را به مدت 15 دقیقه با آب فراوان شستشو دهید. در صورت مواجه شدن با این خطر لازم است، که فرد را به محیط آزاد منتقل کرده و در صورت نیاز از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده شود. در تشکیل آنتی اسکالانت از گروه های عاملی فسفاته، اسید کربوکسیلیک ، پلی اکریلیک اسید ، پلیمرهای آنیونی و .. فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت ها براساس نوع انها که پلیمرهایی بر پایه آکریلیک اسید و یا ارگانوفسفات می باشند, متفاوت می باشد.

  • محل تزریق آنتی اسکالانت در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی، روش اسمز معکوس RO بعد از فیلتر شنی و کربنی و قبل از فیلتر میکرونی است.
  • این مواد از ایجاد رسوب نمک هایی مانند سولفات باریم، سولفات استرانسیوم، کربنات کلسیم، سیلیکا و سایر نمک های معدنی جلوگیری می کنند.
  • با در نظر گرفتن موارد ذکر شده و نرم افزار های اختصاصی مانند COROLA.T و … که توسط شرکت سازنده ارائه می شود، می توان مقادیر دقیق دوز تزریقی آنتی اسکالانت را تعیین کرد.
  • استفاده نکردن از آنتی اسکالانت باعث می شود طول عمر دستگاه و سیستم تصفیه آب کاهش یابد و آب خروجی بی کیفیت و از نظر حجمی کم باشد.
  • رسوب و گرفتگی، فضای موثر بین مواد را کاهش می دهد و تلاطم جریان را کم می کند و در نتیجه بلوریزاسیون غلظت در سطح غشا افزایش می یابد.

دوز متناسب با سرعت جریان توسط پمپ دوز الکترونیکی متصل به پمپ خوراک با یک رله ساده است. در المنت‌هاي انتهايي سيستم كه غلظت نمك‌ها در حداكثر مقدار است ممكن است افزايش PH به حدي باشد كه كربنات كلسيم رسوب كند. يكي ديگر از مزیت‌های تزريق آنتي اسكالانت اين است كه غلظت اين ماده به اندازه كافي موجب حل شدن مجدد رسوب هاي كربنات كلسيمي مي‌شود، كه قبلاً در محل وجود داشته است. استفاده از اسید کلریدریک بجای اسید سولفوریک، بیشتر مورد توجه و توصیه است. با القای بار منفی به ذرات معلق، از چسبیدن آنها به یکدیگر و تشکیل توده بزرگتر جلوگیری می کنند.

به طور کلی می توان انواع این ماده را در دو دسته آنتی اسکالانت های بر پایه فسفونات و آنتی اسکالانت های بر پایه پلیمر تقسیم بندی کرد. این محصول تا اندیس LSI حدود2.5 مانع از ایجاد رسوب گذاری کربنات کلسیم می شود. M40 از لحاظ اقتصادی به صرفه و برای دستگاه های اسمز معکوس مناسب می باشد. ضد رسوبات آلی شامل پلی آکریلیک اسیدها، فسفینو کربولسیک اسیدها، پلیمرهای سولفونات دار و فوسفونات ها هستند. فوسفونات ها در دماهای بالا بسیار موثر بوده در حالی که پلیمرهای سولفونه در دماهای پایین موثر می باشند.

فیلتر ممبران صنعتی چه آلاینده هایی را از آب حذف می کند؟

عدم استفاده از این ماده آسیب جدی به ممبران های دستگاه اسمز معکوس زده و موجب کاهش دبی خروجی و همچنین بالا رفتن TDS آب می‌گردد. با تزریق آنتی اسکالانت در سیستم آب شیرین کن RO عمر فیلتر میکرونی و عمر ممبران افزایش می یابد و از تشکیل رسوبات در غشای ممبران جلوگیری می نماید. به عبارت دیگر،آنتی اسکالانت از مواد شیمیایی رسوب زدا در صنعت تصفیه آب و تصفیه فاضلاب است که اصلی ترین کاربرد آن در سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس جهت پیشگیری از پوسته پوسته شدن غشای دستگاه RO است. فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت ها، ترکیبی از یک پلی الکترولیت دیانیونی بنام پلی دی سدیم پروپانفسفونات بو ده که با استفاده از فرایند سیکلوپلیمریزاسیون باتلر ساخته می شود. البته لازم به ذکر است فرمول شیمیایی همه آنتی اسکالانت ها شبیه به هم نبوده و متفاوت می باشد، این به دلیل تفاوت در پارامتر های موجود در آب ورودی به دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد. ترکیب شیمیایی آنتی اسکالانت آویستا مدل 5300 مشابه فلوکن 260 است و پیشنهاد می شود، که به صورت خالص در سیستم استفاده گردد.

رسوباتی که بر روی غشای دستگاه RO ایجاد می شوند به این فیلتر ها آسیب می رسانند که باعث کاهش راندمان دستگاه و همچنین کیفیت آب تصفیه شده خروجی می شود. یکی از مهمترین اقداماتی که جهت جلوگیری از رسوب گذاری آب بر روی ممبران ها صورت می گیرد، استفاده از “آنتی اسکالانت” است. انتخاب و تزریق درست آنتی اسکالانت، از مهمترین مواردی است که در طراحی و راهبری یک سیستم تصفیه آب اسمز معکوس می بایست مد نظر قرار داشته باشد. یکی از مهمترین مشکلات موجود در سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس، ایجاد رسوب روی سطح ممبرانها است.

از جمله موادی که روی غشای پلی آمید ( ممبرین) رسوب می کنند، می توان به کربنات کلسیم (CaCO₃)، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄)، و سولفات استرونیوم (SrSO₄) اشاره کرد. رسوبات سیلیکا (SiO₂) و فلوراید کلسیم کمتر متداول هستند ولیکن مشکل ساز می باشند. جهت جلوگیری این نمک های محلول بر روی ممبرین به آب ورودی به سیستم ROآنتی اسکالانت Antiscalantتزریق می شود. در فرایند تعمیر و نگهداری از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده از یک آنتی اسکالانت مناسب برای جلوگیری از رسوب گذاری و رفع فولینگ فیلتر ممبران امری حیاتی است. بدین مقصود انتخاب آنتی اسکالانت اسیدی یا بازی و جنس آن باید با توجه به آنالیز کامل آب ورودی، عملکرد سیستم و نوع رسوب ایجاد شده بر غشای ممبران صورت گیرد.

برای اطلاع از لیست جدیدترین قیمت آنتی اسکالانت فلوکن 260 می توانید با کارشناسان ما آنتی اسکالانت در ارتباط باشید. در صورتی که مقدار کمتری تزریق شود باعث ایجاد رسوب می شود و در صورتی که بیشتر از مقدار مورد نیاز تزریق شود، خود آنتی اسکالانت بر روی غشا رسوب کرده و باعث گرفتگی می شود. یکی دیگر از مسائل مهم در انتخاب ماده آنتی اسکالانت سازگاری این ماده با ممبران ها است. مواد شیمیایی ناسازگاری وجود دارند که می توانند بر روی ممبران ها رسوب کرده و گرفتگی ایجاد نمایند. به این منظور مواد آنتی اسکالانت با جذب کریستال ها یا ذرات کلوئیدی، بار آنیونی بالایی ایجاد می کنند که باعث تفرق ذرات موجود در محلول می شود.

عوارض آنتی اسکالانت برای یک دستگاه تصفیه آب صنعتی تنها می تواند به دلیل استفاده از متریال نامناسب و نامرغوب باشد زیرا آنتی اسکالانت اسیدی بوده و امکان خوردگی در سیستم را بالا می برد. حال باید توجه نمود در صورتی که قطعات استفاده شده در سیستم RO از استاندارد ها برخوردار باشند نباید نکران خرابی در سیستم بود. از طرفی عوارض تزریق نکردن آنتی اسکالانت در سیستم نیز بسیار بالا بوده که این ماده را غیر قابل حذف می کند. همچنین در آب شیرین کن دریایی آنتی اسکالانت مناسب نقش زیادی را در نگهداری از دستگاه ایفا می کند. دوز تزریق این آنتی اسکالانت در سیستم اسمز معکوس معمولاً بین 0.5 تا 1ppm است و بر اساس استاندارد NSF باید از این ضد رسوب در غلظت های پایین تر از 5 ppm استفاده شود. از آنجایی که مانند دیگر ضد رسوب های ممبران، تزریق دوز دقیق آنتی اسکالانت جنسیس در سیستم از اهمیت زیادی دارد، مقدار دقیق آن را می توان با استفاده از نرم افزار اختصاصیGenesys Membrane Master محاسبه کرد.

توصیه شرکت هوبارت شیمی در خصوص آنتی اسکالانت

• محیط نگهداری از آنتی اسکالانت حتما باید خشک و تاریک باشد و همچنین در دمای متعادل قرار بگیرد. نمی دانید آنتی اسکالانت چیست؟ ایرادی ندارد، قبل از هرچیزی همینجا آن را معرفی می کنیم. معمولا آنتی اسکالانت خوراکی با pH خنثی یا قلیایی در این صنایع جهت جلوگیری از تلخ شدن مزه آب توصیه میگردد. شما می توانید بسته به نوع آب ورودی خود این مواد را در گالن های ۱۰ لیتری، ۲۰ لیتری، ۲۲۰لیتری و ۱۰۰۰ لیتری تهیه نمایید. • محیط نگهداری از آنتی اسکالانت باید خشک و کاملاً تاریک بوده و دارای دمای متعادل باشد.

آنتی اسکالانت قیمت و خرید آنتی اسکالانت گروه صنعتی ناب زیست