از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

مزایای استفاده از خدمات سئو مسترز در این تعریف می شود که هیچ موفقیتی به صورت سریع اتفاق نخواهد افتاد و با تحلیل و آنالیز درست و رفتار به جا می توان مسیر موفقیت را برای خود و همراهان هموار نمود . این تگ در کد صفحه (در هدر سایت) درج میشود و فقط توسط رباتهای گوگل قابل مشاهده است. این ابزار را میتوان بهترین و قدرتمندترین ابزار رایگان سئو سایت در گوگل دانست که کاربردهای حیاتی برای سئوکارها و مدیران سایتها دارد. پاسخ به این سوال منفیست. البته لازم به ذکر است که مطالعه مقالات قرار داده شده در سایتهای مختلف، زمانبر بوده و همچنین در صورت وجود سوال و ابهام استادی وجود ندارد که بتوان از او سوال پرسید. بسیاری از جریمه سایت ها توسط گوگل در اشتباهات این قسمت از سئو اتفاق می افتد و این دقیقا همانجایی است که بسیاری از دانش آموزان تازه کار سئو را دلسرد میکند. نقشه سایت کمک میکند تا چنین صفحاتی هم به سرعت ایندکس شوند. برای مثال از سایتی گرفته شده باشد که آن وبسایت هم محتوای قدرتمندی داشته باشد و هم در زمینه نزدیک به شما فعالیت کند.

اصطلاح “سئو سایت کلاه سفید” به تاکتیک هایی اشاره دارد که مطابق با شرایط و ضوابط موتورهای جستجوی از جمله گوگل است. نشانه گذاری schema، که به عنوان داده های ساختار یافته شناخته می شود، زبان موتورهای جستجو است که از واژگان معنایی منحصر به فرد استفاده می کند و برای ارائه واضح تر اطلاعات به موتورهای جستجو به منظور درک محتوای سایت استفاده می شود. این شکلی از ابرداده است که به یک وب سایت اضافه می شود و به الگوریتم های گوگل میگوید صفحه چه چیزی را توصیف میکند و چه اطلاعاتی باید بصورت به ویژه و با تاکید به کاربران نمایش داده شود. دنبال کردن این لینک­ ها اولین سرنخ برای خزنده ­های گوگل و ذخیره ­ی ایندکس شما می­ باشند.

UX اگرچه یک معیار کیفی است ، اما با فاکتورهای کمی مثل bounce rate ، امتیاز سرعت سایت، مدت زمان حضور کاربران، تست های core web vitlas و تعداد بازدید از صفحه و نرخ کلیک ارتباط مستقیمی دارد و گوگل با بررسی چنین فاکتورهایی ، میزان تجربه کاربری سایت را تخمین می زند و هرچه سایتی امتیاز بیشتری از این حیث نسبت به رقبا کسب کند در رتبه بالاتر قرار می گیرد. از طریق سرچ کنسول میتوانید بازدید بدست آمده از نتایج جستجوی ارگانیک را مشاهده کنید. زمانی که قصد دارید سایت خود را از لحاظ سئو و رتبه نتایج گوگل ارتقا دهید باید بهترین شرکت سئو سایت را پیدا کنید.

تکرار میکنیم، ابزارهای موجود برای کمک ساخته شدهاند تا در اخذ تصمیم نهایی مفید واقع شوند، نه این که فرایند جست و جو را از ابتدا به دست بگیرند. اگر تصور کنیم حتی یک سوم این وب سایت ها به صورت هدفمند کنترل و مدیریت شوند، پی خواهیم برد با چه حجم بالایی از مشتریان بالقوه مواجه هستیم. سئو سایت به روش کلاه سیاه عملی بر خلاف دستورالعمل های موتورهای جستجو است و متقلبانه شناخته میشود. یکی از نکاتی که تأثیر بسیار زیادی در مدیریت محتوای وردپرس دارد، کد نویسی درست آن است. مدیریت کمپینهای گوگل ادز. میخواهند که عضو سرویس گوگل وبمستر تولز شوند.

در این بخش به تعریف سئو می پردازیم تا کسانی که به هیچ وجه با سئو آشنا نیستند، دقیقا بدانند که سئو چیست. ایجاد میکنیم که هم کوتاه است و هم به سرعت و راحتی ماهیت صفحه هدف را به شما معرفی میکند و این شمایید که تشخیص میدهید روی آن کلیک کنید یا خیر. همان طور که گفتیم بهترین راه برای ارتقا رتبه و افزایش بازدید از طریق موتورهای جستجو سئو سایت می باشد، زیرا هم هزینه کمتری دارد و هم برای مدت زمان طولانی تری جذب کاربر را تضمین میکند. در همین مورد نیک مارکاتلی:” بالا آمدن یک وب سایت در صفحه نتایج به موارد متعددی بستگی دارد. Anchor text یا انکرتکست متن قابل کلیکی است که دو صفحه وب را به هم پیوند می دهد. به زبان ساده، انکرتکست به این دلیل جز فاکتورهاو اصطلاحات کلیدی سئو سایت محسوب میشود که هدف لینک ساخته شده را هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو مشخص میکند.

اگرچه این موارد در نتیجه ارتقای چندین فاکتور در سایت محقق می شوند ، اما همگی تحت تاثیر مستقیم و جز کاربرد های سئو به شمار می روند.برای مثال می توان به آگاهی از برند ، فروش بیشتر و افزایش مشتریان ، تجربه کاربری و سرعت سایت و کاربردهای مهم و بیشمار دیگری اشاره کرد. در نتیجه همه این موارد انتخاب یک مشاور قایل اعتماد و خوب بعد از بررسی نمونه کارهای موفق وی امکان پذیر خواهد بود. بعد هم با توجه به شناختش تصمیم میگیرد که آیا وب سایت شما لیاقتِ بودن در صفحات اول را دارد یا نه؟ کنسول جستجوی گوگل (google search console) یک پلت فرم رایگان است که هر فرد یا شرکتی که وب سایتی دارد میتواند نحوه ارتباط سایت با گوگل و نحوه نمایش آن در نتایج را مدیریت کند. نحوه عملکرد سایت در دسکتاپ و نسخه موبایل، وضعیت سایت از نظر الگوریتمهای core web vitals ، کشورهای کاربران بازدیدکننده، امکان ایندکس یا حذف صفحات انتخابی از نتایج، معرفی نقشه سایت، نحوه و شرایط دسترسی خزنده به سایت، وضعیت سرور و رتبه میانگین صفحات به ازای کلمات کلیدی مهمترین اطلاعاتی هستند که در این پلتفرم قابل مدیریت میباشند.

همچنین متاتگ ها، محتوا و تصاویری که توسط خزنده ها در دسکتاپ خزیده شده اند باید در موبایل نیز وجود داشته باشند. آنهایی که فکر میکنند در این مهارت ضعیف هستند، باید سریعاً برای تقویت آن اقدام کنند. مشخص می شود کدام کانال ها بیشترین ترافیک را ایجاد می کنند (ایمیل، شبکه های اجتماعی، و غیره). متن لینک نشان می دهد، صفحه هدف در رابطه با چه موضوعی است و اگر کاربری روی آن کلیک کند با چه محتوایی مواجه میشود. رایج ترین تکنیک های کلاه سیاه شامل پر کردن صفحه از کلمات کلیدی، پنهان سازی، خرید لینک انبوه و شبکه های لینک سازی است. که این شامل یافتن کلمات کلیدی متناسب با هر صفحه از سایت است.این مرحله مشتریان مرتبط با محصول یا خدمات شما را به سایت شما وصل میکند. نقشه سایت حتی میتواند تعیین کند که خزنده ها چه صفحاتی را بخزند و چه صفحاتی را بدون بررسی رها کنند و این یعنی ایندکس هدفمند و هوشمندانه صفحات در نتایج گوگل. به این ترتیب، زمانی که بخواهید مطلبی را به طور مجدد و با کمی تغییرات منتشر کنید اما نخواهید با خطر ایجاد «محتوای تکراری» (Duplicate Content) روبرو شوید، این نوع تگ یعنی «Canonical Tag» کاربرد پیدا میکند.

این اطلاعات همچنین به وب سایت شما کمک می کند تا برای انواع محتوا رتبه بهتری پیدا کند و در نتیجه کلیک و ورودی بیشتری دریافت کنید. محتوای تکراری داخلی در وب سایت شما اتفاق می افتد، به این صورت که محتوای دو صفحه از یک دامنه کاملا یکسان باشد یا حتی درصد بالایی از محتوا مشابه هم باشند. اما با بروزرسانی هایی که در الگوریتمهای رتبه بندی انجام شده، حتی بازنویسی یا بازی با کلمات و جابجایی لغات در متن و بازنشر آن روی سایت دیگر، نیز توسط گوگل شناسایی میشود. طی سالهای اخیر، برخی از روشهای قدیمی سئو سایت (مواردی که قبلا کاربرد داشتند اما امروزه بی تاثیر و برخی تاثیرات منفی دارند) مثل پرکردن صفحه با کلمات کلیدی برای کسب رتبه در گوگل، منسوخ شده اند و درعوض گوگل سایتهایی را مطلوب و برتر میداند که تامین کننده رضایت کاربر باشند.

یعنی کاربر زمان کمتری را برای مشاهده صفحه منتظر میماند و زمانیکه در حال مشاده تصاویر بالای صفحه است، سایر تصاویر با خواست کاربر نمایش داده میشوند. تصاویر یکی از ارکان اصلی سایتها ، به ویژه فروشگاه های اینترنتی هستند و در اجرای سئو هم توجه زیادی به بهینه سازی تصویر میشود. این بدان معناست که به اندازه سئوی کلاه سفید خالص یا بی گناه نیست، اما به اندازه تکنیک های کلاه سیاه هم گناهکار نیست. این تاکتیک های غیراخلاقی نمیتوانند به بهبود رتبه کمک نمایند و اغلب به جریمه سایت توسطموتورهای جستجو ختم می شود. هر چقدر امتیاز گوگل به یک وبسایت بیشتر باشد موجب ارتقا رتبه سایت می شود ، فرآیند سئو سایت نیز به همین دلیل اهمیت دارد که زمان و سرعت ارتقا رتبه در موتورهای جستجو را بهبود می بخشد.

هرگاه تعداد افرادی که به حرف شما گوش دادهاند و آن چیزی را که از آنها درخواست کرده بودید انجام دادند (میتواند ثبت نام، خرید، کامنت گذاشتن، لایک کردن و هرچیزی باشد) به تعداد کل بازدیدها نزدیک شود، به این معنا است که نرخ تبدیل وب سایت شما رشد کرده است. مفهوم بارگذاری تنبل یا lazy load به جای بارگزاری کل صفحه وب و نمایش آن به کاربر به صورت یکجا و انبوهی از عناصر، تنها بخش هایی که کاربر در لحظه در صفحه میبیند را نمایش میدهد و هرچه کاربر به پایین صفحه می آید( اسکرول میکند) سایر عناصر نیز بارگزاری میشوند. به عنوان مثال ، برای یک جستجوی معمولی ، نتیجه شماره 40 تا 60 از کل ترافیک آن پرس و جو را دریافت می کند و نتایج شماره دو و سه نیز ترافیک کمتری دریافت می کنند. از سال 2015، گوگل فشار بیشتری را بر صاحبان وب سایت وارد کرده است تا سایت های خود را با موبایل سازگار کنند. ایجاد محتوای باکیفیت ارزش زیادی برای سایت شما دارد. همیشه رفتن یک مسیر برای رسیدن به هدف، اگر همراه با نقشه ای کامل به همراه تجهیزات مناسب باشد می تواند انسان را با تلاش و ایمان به هدف برساند.

سئو مجموعه فعالیتهایی است که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای https://kabodseo.ir/keyword-research/ سایت جذب کنیم. «Google Search Console»: به کمک سرچ کنسول گوگل، امکانات رایگان بسیاری را مانند بررسی خطاهای صفحات، مشکلات سرعت سایت و … محتوا ارزشمند و سئو داخلی و خارجی در صورتی موثر است که در سایت مشکلات فنی وجود نداشته باشد. همه این موارد برای درک بهتر موتورهای جستجو از ساختار یک سایت تاثیر دارند و همان ابتدای سئو تکنیکال، نقشه سایت را بهینه میکنند تا ساختار سایت به وضوح برای گوگل قابل شناسایی باشد. این دوربین ها معمولاً در محیط های اداری و تجاری نصب می شوند و مناسب برای این گونه مکان ها هستند .معمولاً دارای دید در شب هستند و لنز ثابت با زاویه دید70و85 درجه دارند. با تگ canonical می توانید از محتوای تکراری، چه داخلی و چه خارجی جلوگیری کنید. شما باید از کپی محتوا و ایجاد duplicate content در وب سایت خود جلوگیری کنید. این الگوریتم بمنظور جلوگیری و مبارزه با سایت های خاطی که محتواهای کپی در سایتشون قرار می دن و حق و حقوق معنوی مولف اثر رو رعایت نمی کنن، و همچنین محتواهای بی کیفیت و ضعیف در سایت شون منتشر می کنن رو به گوگل معرفی می کنه.

البته اگر لازم باشد که محتوای وبسایت شما مدت کمتر/بیشتری در حافظه کش حفظ شود، یا اگر ترجیح می دهید که نوع خاصی از محتوا را در حافظه کش حفظ نکنید، در صورت تمایل می توانید این برنامه را تنظیم کنید. تمامی مطالعاتی که در زمینه سئو انجام می دهید بعد از مدتی ممکن است برای شما تکراری و گیج کننده شوند. روزانه بیش از 5 میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود ، این بدان معناست که بهینه سازی برای موتور جستجو (SEO) یک راه حل اساسی برای افزایش مخاطبان وب سایت و کسب و کار شماست. رپورتاژ هایی که نتوانند مخاطبی را برای سایت شما تامین کنند عملا بی استفاده و منفی خواهند بود و تاثیری خوبی بر سئو سایت ندارند. URL کنونیکال به گوگل، بینگ و یاهو اعلام می کند که چه صفحاتی را نشان دهند و چه صفحاتی را در صفحات نتایج موتور جستجو پنهان کنند. پس از آن با توجه به فعالیت هایش به آن امتیاز می دهد. البته این موضوع را بدانید که برخی از متخصصان سئو با فعالیت های کلاه سیاه ممکن است مدت زمان رسیدن به نتیجه و صفحه اول گوگل را کاهش دهند ولی بسته به میزان فعالیت رقبا و آپدیت های گوگل اینگونه فعالیت ها ریسک بسیار بالایی دارند و معمولاً پس از مدتی نتایج حاصل شده از دست خواهند رفت.