الگوی خیاطی چیست؟چرا از الگو خیاطی استفاده کنیم؟ ویرگول

روش دیگری که برای برش الگو وجود دارد و یکی از روش های قدیمی در دنیای خیاطی است، روش گرلاوین است. با وجود این که روش گرلاوین برای برش الگو ریزه کاری های زیادی دارد و پیچیدگی های زیادی به همراه دارد اما هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد و بسیاری از افرادی برای برش الگو از این روش استفاده می کنند. بنابراین، دوزنده ممکن است یک اندازه استاندارد (معمولاً از اندازه نیم تنه مشتری) را انتخاب کند که از قبل با الگوی خریداری شده درجه‌بندی شده‌است. آنها ممکن است تصمیم بگیرند با استفاده از پیستوله، شابلون‌های منحنی، و برش یا تا کردن روی خط‌کش با لبه‌های مستقیم، الگویی را برای بهبود تناسب یا سبک لباس مشتری تنظیم کنند.

برای این جلسه قصد داریم یک مدل مانتو شیک و مجلسی به شما عزیزان آموزش دهیم با ما همراه باشید. اگر لباستان آستین دارد، آن‌ها را به‌سمت داخل لباس تا کنید که مزاحم کارتان نباشند. اگر می‌خواهید هنگام کار لباس کاملا ثابت روی کاغذ قرار بگیرد، از تخته‌سه‌لا استفاده کنید.

الگوی خیاطی چیست؟چرا از الگو خیاطی استفاده کنیم؟ ویرگول

کاغذ مومی خیس نیز از همان کاغذ کرافت سفید ساخته شده است، اما تحت فرایند وکس کردن خیس به صورت شیشه ای و ضدآب در می آید. اگرچه مقاومت پایینی در برابر پارگی دارد اما مقاومت قابل قبولی برای چاپ و الگوی تولیدی کشیدن الگو دارد. اندازه شانه‌ها چقدر است؟ از قسمت گردن تا لبه شانه را با متر اندازه بگیرید.

به عنوان مثال، سرآستین معمولاً در نقطه‌ای شروع می‌شود که باید به درز چروک آن را به درپوش آستین اضافه کرد. تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به موسسه تصویرگران پویا اندیش است . دو نوع کاغذ مومی وجود دارد که شامل کاغذ مومی خشک و خیس می باشد. کاغذ مومی خشک، همان کاغذ کرافت سفید است که در فرایند وکس کردن خشک، آن را مومی می کنند.

دوستان عزیزم توجه داشته باشید که فرقی ندارد شما خیاطی را با چه متدی آموزش دیده اید، چون متد فقط در بحث الگوکشی مطرح است. اگر بهترین الگوی آماده خیاطی را باتوجه به نکاتی که گفتیم پیدا کردید اما متدش با متد شما یکی نبئد هیچ مشکلی ندارد. فقط اندازه گیری و نحوه الگوکشی در متدها متفاوت است و به شما الگوهایی با تنخورهای مختلف میدهند که با وجود الگوی آملده دیگر این موضوع مطرح نیست. در روش سایز بندی شما دقیقا براساس الگوهای آماده خیاطی می کنید، برای مثال اگر می خواهید شلوار سایز ۳۸ بدوزید، الگوی شلوار سایز ۳۸ را روی پارچه قرار می دهید و پارچه را برش می دهید. خیاطی هنری است که نیاز به صبر و حوصله و البته پشتکار دارد و دارای دو نوع خیاطی با الگو و خیاطی بدون الگو است.

الگو آماده شلوار ده سایزی 36 تا Fifty Four

همچنین برای اطلاع از تخفیف ها و اطلاع سریع از آموزش ها، مدل ها و الگوهای جدید رایگان می توانید عضو شبکه های اجتماعی ما شوید. فروشگاه های معتبری اقدام به طراحی و عرضه الگوهای آماده خیاطی کرده اند. خیاط ها می توانند با خرید چنین الگوهایی به سادگی لباس مورد نظر خود را بدوزند. استفاده از الگوهای آماده هم مزیت ها و معایب خاص خود را دارد، اما اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، باید بگوییم که استفاده از چنین الگوهایی مزیت هایی فراوانی دارد و تقریبا معایبی برای آن به چشم نمی آید.

آموزش کشیدن الگو یقه شکاری بدون پایه

الگوی آماده می‌تواند بخش زیادی از زمان رسم الگو را برای تولیدی‌ها و مزون داران برای تمرکز بر شیوه دوخت لباس ذخیره کند. این اتفاق باعث می‌شود که نتیجه کار دقیق، زیبا و بدون نقص و البته در بهینه‌ترین زمان ممکن به مشتریان ارائه شود. این شیوه از تولید به ویژه در مناسبت‌های شلوغ سال مانند عید نوروز در تولیدی‌های حرفه‌ای بسیار رایج است.

توانایی و مهارت خیاطی لازم برای خیاط حرفه ای شدن

به همین دلیل این الگوها به افرادی که به تازگی به دنیای خیاطی وارد شده‌اند توصیه می‌شود. چراکه استفاده از این الگوها می‌تواند انگیزه خیاطی را در آنان بالاتر ببرد. در حقیقت پس از مدتی می‌توان دید که خیاطان با دیدن الگوهای آماده، راه و روش رسم الگو را نیز یاد می‌گیرند و حتی می‌توانند به دنیای طراحی لباس نیز پا بگذارند.

در ساختار این نوع کاغذ از کاه استفاده می شود و الیاف کاه و چوب در مجاورت یکدیگر قرار می گیرند. این کاغذ سازگار با محیط زیست است و در برابر نفوذ باکتری بسیار مقاوم است. کاغذ الگو مومی به عنوان کاغذ وکس و یا کاغذ پارافین نیز شناخته می شود. این کاغذ با استفاده از پارافین، ضد آب شده است و ساختار شفافی دارد. در قدیم از این کاغذ برای بسته بندی و جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل بسته استفاده می کردند.

در واقع الگوها، همان تکه کاغذهای مشخص و برش خورده ای هستند که بر روی پارچه قرار داده می شود تا محل برش و دوخت را نشان دهد و بر همان اساس نیز پارچه مورد نظر برش داده می شود تا برای مرحله دوخت آماده شود. ما در روچی در کنار خدمات فروش پارچه و ملزومات دوخت و همچنین خدمات آموزشی در مجله مد و فشن، برای شما این امکان را فراهم کردیم تا با خرید الگو، لباسی مطابق با سایز مدنظرتان آماده کنید. تمامی فاکتورهای مهم در ترسیم الگو مانند ارگونومی و آناتومی بدن کودکان، خانم‌ها و آقایان در ترسیم این الگوها رعایت شده است تا نتیجه کار همان چیزی باشد که در ذهن تصور می‌کنید. مثلا باالگو آماده بالاتنه سیماکده میتوانید هر مدل لباسی اعم از مانتو، شومیز، پالتو، کت، سرافون، لباس عروس و یا لباس مجلسی بدوزید و فقط کافیست تا مدل موردنظر خود را روی آنها پیاده کنید.

  • به همین دلیل ما در روچی قصد داریم شما را با الگوی خیاطی و اهمیت آن در دوخت لباس آشنا کنیم.
  • برای مثال اگر قدتان ۱متر و ۸۰ سانتی‌متر است، برای دوختن پیراهنی با طول متوسط باید اندازه طول لباس را حدود ۹۴ سانتی‌متر بگیرید.
  • در نهایت این که، از ۱۰ سانتی متری که بالای کاغذ الگو پایین آمدیم برای رسم الگوی یقه و سر شانه استفاده خواهد شد.
  • بسیاری از خیاطان و افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، ترجیح می دهند که از روش خیاطی با الگو استفاده کنند، زیرا استفاده از الگوی خیاطی را به دلیل ساده تر شدن کار به روش بدون الگو ترجیح می دهند.