انواع بازاریابی، کاملترین لیست انواع بازاریابی + کتاب رایگان آموزش بازاریابی | marketing-schools

تلاش های شما از مجله خبری بازاریابیی که محصولات خود را طراحی می کنید تا ارزش هایی که به عنوان یک برند اعمال می کنید را در برمی گیرد. همانند بازاریابی رسانه های اجتماعی، انتخاب پلتفرم های تبلیغاتی مناسب به معنای در نظر گرفتن جمعیت شناسی و علایق مخاطبان هدف و همچنین نحوه ارائه پیام هایتان است. به عنوان مثال، پیام در تبلیغات اینستاگرام تمایل دارد به افراد جوان‌تر برسد، چون مخاطبان مسن‌تر کمتر با این پلتفرم درگیر هستند. کانتنت مارکتینگ شامل تولید، انتشار و توزیع محتوا برای مخاطبان هدف از طریق کانال های رایگان و غیر رایگان مثل شبکه های اجتماعی، بلاگ ها، کتاب های الکترونیک، ویدیو، پادکست و … است.

http://centraldiesel.irاین نوع به شرکت‌ها کمک می‌کند با افرادی که قبلاً از یک وب سایت بازدید کرده‌اند، ارتباط برقرار کنند. نوع چند سطحی راهی برای کسب درآمد از طریق فروش محصولات است و مصرف کنندگان را جذب همین کار می‌کند. در واقع می توان گفت در بین انواع بازاریابی روش بازاریابی چریکی یکی از استراتژی های کاربردی برای شرکت های بزرگ محسوب می شود. نوع رویداد زمانی است که یک کسب و کار برای افزایش آگاهی از برند و افزایش فروش، اقداماتی را در یک رویداد یا گردهمایی خاص انجام می‌دهد. به جای تمرکز بر فروش ، نوع محتوا ابتدا باید ارزش محصول را به مخاطبان هدف برساند و نشان دادن یک برند را تقویت می کند و رابطه بین تجارت و مصرف کننده را تغذیه می کند. بازار یابی B2B یا Business To Business به انواع بازاریابی گفته می‌شود که بین شرکت ها، تجار و فروشندگان انجام می‌شود که معمولا عمده این تجارت بین تامین کننده و خریدار است.

بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing)

استراتژی‌های بازاریابی معمولی تبلیغاتی شامل مسابقات، ارائه هزینه‌ها، تخفیف‌ها و نمونه‌ها است. نوع روابط عمومی برای افزایش آگاهی از برند یا محصول با رسانه‌ها همکاری می‌کند. درست همان‌طور که به نظر می‌رسد، نوع شخصی در ایجاد پیام‌های تبلیغاتی برای مشتریان ایجاد می‌شود. اگر درنتیجه جستجو برای یک کلمه کلیدی با ارزش تجاری رتبه بندی خوبی کسب کنید، حتی در هنگام خواب، ترافیک [رخدادهای احتمالی] مربوط به وب سایت خود را به‌صورت خودکارمی توانید جذب می‌کنید. ما می‌توانیم در مورد کتاب‌های الکترونیکی، جلسات استراتژی از طریق تلفن، محصولات ارزان قیمت، عضویت در باشگاه‌ها و انواع موارد مشابه صحبت کنیم، تا زمانی که دستور کار این باشد که درنهایت محصول دیگر را بفروشیم. به عبارت دیگر، همه ما فرد خاصی هستیم که با استفاده از پیام‌های بازاریابی می‌توانیم با افراد و جوامع دیگر ارتباط برقرار کنیم.

انواع بازاریابی؛ روش‌های مختلف بازاریابی (مارکتینگ)

وقتی برای یک سری مشتری‌های خاص، محتوا تولید می‌کنین و تبلیغات انجام می‌دین، یعنی از بازاریابی مبتنی بر کاربر استفاده می‌کنین. این نوع بازاریابی با به کارگیری تجهیزات دیجیتال مثل تلفن همراه هوشمند، رایانه، تبلت و بیلبوردهای دیجیتال برای مطلع نمودن مشتریان و شرکای تجاری در مورد کالا و خدمات می پردازد. در این مورد، محتوا تولید و در کانال ها و بسترهای متفاوتی منتشر می گردد . این تکنیک بازاریابی در خصوص برآوردن نیازها و احتیاجات مشتریان حاضر در یک گروه اجتماعی در یک منطقه جغرافیایی خاص است و با جذب مصرف کنندگان جدید از خارج آن گروه نیز مخالف است. بسیاری از سازمان‌ها با ارائه اطلاعات مهم درباره برند خود به معرفی آن می‌پردازند تا توسط مخاطبی دیده شوند و تجربه خوبی را در اختیار مشتری قرار دهند. همچنین ممکن است در پایان رویداد بتوانند شرکت کنندگان را به خرید ترغیب نمایند.

  • در این نوع از بازاریابی که زیر شاخه بازاریابی سنتی نیز هست، برندها افرادی را استخدام کرده و به عنوان ویزیتور آن‌ها را به نقاط مختلفی از شهر می‌فرستند تا خدمات و محصولات را تبلیغ کنند.
  • پیشنهاد می‌کنیم که حتی برای مدتی کوتاه در ایمیل‌های آن‌ها مشترک شوید.
  • بازاريابي دهان به دهان يکي از قديمي ترين روش هاي بازاريابي و در عين حال کارآمدترين آن ها به شما رمي رود.
  • شروع یک کار دشوار است، بنابراین کارآفرینان باید سعی کنند تا حد ممکن مسافت پیموده شده از بازاریابی خود را به درستی طی کنند.
  • به این ترتیب فروشنده دقیقا می‌داند که چگونه دیالوگ‌های خود را برای رفع این مشکل تنظیم کند.
  • در روش بازار يابي تراکنشي با استفاده از روش ها و راه هاي بسيار ساده مشتريان را براي خريد کالا و خرمات مورد نظر تشويق مي کنند .

نوع نرخ تبدیل شکلی از بازاریابی است که با توجه به پول درآمدی که [از نرخ تبدیل] دارد ارزیابی می شود. گاهی اوقات به عنوان نوع وفاداری [شماره ۸۸] شناخته می شود ، بازاریابی در جامعه مفید است زیرا هزینه نگهداری مشتری همیشه ارزان تر از هزینه دستیابی به یک مشتری جدید خواهد بود. هنگامی که آنها در مورد تجربیات خود صحبت می کنند ، این امر به غیر مشتریان کمک می کند تا محصول را راحت تر بشناسند. این موارد تولیدکنندگان، عمده‌فروشان، توزیع‌کنندگان، خرده‌فروشان، بازاریابان را تحت سلطه خود دارد.