انواع بازاریابی: آشنایی با 20 نوع از انواع مارکتینگ | marketing-schools

کمپین های تبلیغاتی زیر خط شامل کمپین های پست مستقیم ، نمایشگاه های تجاری ، کاتالوگ ها و بازاریابی هدفمند موتور جستجو هستند. برای آنکه بازاریابی موفقی داشته باشید، باید استراتژی موفقی بنویسید. استراتژی بازاریابی بر اساس نقاط قوت، فرصت‌ها و اهداف یک شرکت شکل می‌گیرد و نتایج دقیق‌تر برنامه بازاریابی را هدایت می‌کند. بدون استراتژی بازاریابی، کسب‌وکارها فقط یک محصول یا خدمات را به بازار عرضه می‌کنند و امیدوارند که کار کند.

  • در صورتی که بازاریابی به صورت اصولی انجام شود، احتمال موفقیت شما نیز بیشتر خواهد شد.
  • وجود دارد که آژانس‌های بازاریابی درونگرا محصولات را به مشتری‌های خود فروخته و HubSpot هم به آنها کمیسیون می‌دهد.
  • در بازاریابی دیجیتال برخلاف بازاریابی سنتی از ابزار دیجیتال مثل رایانه، تلفن همراه هوشمند، تبلت، کنسول بازی، تابلو تبلیغاتی هوشمند و … در بازاریابی استفاده می شود.
  • بازاریابی فرهنگی نوعی بازاریابی است که در آن پیام به گروه خاصی از مشتریان بالقوه که متعلق به یک فرهنگ خاص یا جمعیتی هستند، تبلیغ می شود.
  • این نوع بازاریابی بر تاکتیک‌های بیرونی مانند تبلیغات چاپی، تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردها متکی بود و اطلاعات به راحتی در دسترس همه نبود.

هم‌چنین نشان می‌دهد که نگهداری مشتری‌ها بسیار رضایت‌بخش تر از جذب مشتری جدید است. منطق نوع رابطه‌ای این است که باعث تکرار مشتری، درآمد بیشتری از فروش یک طرفه کسب خواهد شد. نوع تحت فشار یک استراتژی پرخاشگرانه و سرزده است که یک محصول یا خدمات را به مخاطبی سوق می‌دهد که شاید قبلاً از آن آگاه نبوده است. این منطق که هرچه تجارت با شخص بیشتر مرتبط باشد شانس فروش بیشتر می‌شود.

بازاریابی کلامی

در آن زمان صنایع با محوریت نگرانی نسبت به محیط زیست شروع به تبلیغ و جذب مشتری کردند که یک مزیت رقابتی نیز به شمار می رود. یکی از پربازده ترین انواع بازاریابی در بستر اینترنت، تبلیغات کلیکی است، همان تبلیغاتی که در بالای نتایج جستجوی گوگل مشاهده می‌کنید. مزیت این نوع تبلیغات این است که هدفمند بوده و آمار دقیقی از وضعیت کلیک‌ها و کلیک کنندگان را در اختیار تبلیغ‌کننده قرار می‌دهند. همانطور که اشاره کردیم، انواع بازاریابی محتوایی طیف گسترده ای از قالب ها را در بر می گیرد – از مقالات وبلاگ گرفته تا پست های رسانه های اجتماعی و پادکست ها. گنجاندن ویدیوی سرگرم‌کننده و جذاب در کانال های بازاریابی شما می‌تواند راهی عالی برای نمایش خلاقانه برند شما باشد و به شما زمان و فضای کافی برای انتقال پیامتان می‌دهد.

استراتژی گیمیفیکیشن در کسب و کار و چگونگی توسعه کسب و کار با بازی سازی

همچنین مجله خبری بازاریابی‌ها به راحتی می‌توانند تا برای بازاریابی ابری، پیامک‌های تبلیغاتی را برای افراد زیادی به‌صورت یکپارچه ارسال نمایند. بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری یک استراتژی بازاریابی بیش از حد متمرکز است که در آن تیم‌ها با یک مشتری بالقوه یا مشتری مانند بازار خودشان رفتار می‌کنند. تیم‌های بازاریابی محتوا ایجاد می‌کنند، رویدادها را میزبانی می‌کنند و کمپین‌های کاملی را راه‌اندازی می‌کنند که به افراد مرتبط با آن حساب اختصاص داده شده است، نه به کل همه.

http://centraldiesel.ir

بازاریابان محصول در تقاطع بین تیم‌های محصول، فروش، بازاریابی و مشتری می‌نشینند. آن‌ها با همه تیم‌ها برای فعال‌سازی فروش و استراتژی‌های بازاریابی هماهنگ کار می‌کنند. بازاریابی شراکتی که به عنوان بازاریابی مشترک نیز شناخته می‌شود، یک همکاری بازاریابی بین برندها است که در آن شرکت ها در یک کمپین بازاریابی شریک می‌شوند و نتایج را به اشتراک می‌گذارند. این یک ابزار تولید سرنخ عالی است که به برندها اجازه می‌دهد تا از مخاطبانی بهره ببرند که ممکن است هنوز آن‌ها را نمی‌شناسند. برای بهره‌مندی از بازاریابی بومی، باید یا خودتان با رسانه‌ها ارتباط برقرار کنید یا از طریق یک شبکه تبلیغاتی بومی بروید و آن‌ها این کار را برای شما انجام‌دهند.