انواع بازاریابی: معرفی 10 مدل رایج بازاریابی کسب‌وکارها شبتا | marketing-schools

بازاریابی سنتی به عنوان اولین نوع بازاریابی به بازاریابی‌ای گفته می‌شود که به تبلیغات برند در کانال‌هایی که پیش از ظهور اینترنت موجود بودند، می‌پردازد. در آن زمان چون اطلاعات به راحتی در دسترس نبود، قسمت اعظم بازاریابی سنتی از ابزاری مانند چاپ، تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردها استفاده می‌کرد. بازاریابان قرن ۲۱ باید تا حد زیادی اهداف تجاری کسب‌وکار را مورد بررسی قرار دهند و آن‌ها را ارزیابی کنند، البته این بدان معنا نیست که تعیین اهداف بیزینس بر عهده بازاریاب است. فرایند بازاریابی تنها زمانی موفق خواهد بود که توسط یک تیم کوچک و منسجم انجام شود که از فرهنگ سازمانی پیروی می‌کند و به شیوه‌ای کاملاً منظم کار می‌کند. نکته مهم درباره اطلاعاتی که از سایت آما ارائه می‌شود این است که کارشناسان حجم داده‌های بسیار زیاد را در چند پاراگراف کوتاه جای می‌دهند. برای تعریفی که سایت آما از تحقیقات مارکتینگ در سال ۲۰۱۷ ارائه داده است، می‌توان یک مقاله جامع نوشت، اما این سایت تعریف را در یک پارگراف خلاصه کرده است.

انواع بازاریابی : ۱۲۸ – بازاریابی رابطه‌ای (Relationship Marketing)

نوع کارآفرینی بیشتر در مورد داشتن یک طرز فکر خاص از اجرای هر استراتژی خاص است. همه‌چیز در مورد افزایش آگاهی از مارک و موجودی یک فروشگاه اینترنتی است. نوع دفاعی ، که برای محافظت از موقعیت یک شرکت در یک بازار طراحی شده است. شبیه به نوع بانک اطلاعاتی [شماره ۴۳] است، اما نوع داده‌ها بیشتر بر الگوهای رفتاری تأکید می‌کند. نوع داده با استفاده از مجموعه‌های زیادی از داده‌ها برای بهبود صحت و اثربخشی فعالیت‌های بازاریابی انجام می‌شود. در نهایت ، وقتی احساس می کنیم که می توانیم مستقیم از برند صحبت کنیم ، این مورد خوب نشان داده می شود.

  • اگر شما هم می‌خواهید برای جلب نظر مشتری از تکنیک‌های بازاریابی استفاده کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.
  • نوع دیجیتال ، که از فناوری دیجیتال مانند وب سایت ، تلویزیون ، تلفن هوشمند ، تبلت ، بیلبورد و تبلیغات نمایشگر استفاده می کند.
  • نوع درون فروشگاهی، که در یک فروشگاه به‌صورت خرده‌ فروشی صورت می‌گیرد.
  • بسته‌بندی بیش‌تر از اینکه ظرفی باشد که محصول را نگهداری می‌کند، وسیله‌ای است که به شناخت نام تجاری محصول، ایمنی مصرف کننده، تضمین مشتری و فرصت‌های خرده‌فروشی تاثیر بسزایی می‌گذارد.
  • اصطلاحی است که عموما به پیش گرفتن متدهای ممنوع برای پربازده کردن بازاریابی (که موتور جستجوگر گوگل آن‌ را تعیین کرده) اطلاق می‌شود.
  • آن‌ها همچنین با پرداخت هزینه به ناشرین از آنها می خواهند این محتوا را از طریق شبکه‌های مجازی و وبسایت شان در اختیار مخاطب عام قرار دهند.
در اين روش پس از تهيه بانک اطلاعاتي مورد نظر به برقراري ارتباط با تک تک اين مشتريان بالقوه اقدام مي کنند و مزاياي کالا و خدمات مورد نظر را در مقايسه با ساير رقبا ارائه مي نمايند. بازار يابي برون يابي شامل جستجو براي تهيه يک بانک اطلاعاتي از مشتريان بالقوه است . مشتريا ن بالقوه کساني هستند که لزوما به کالا و خدمات مورد نظر نياز دارند اما قطعا در ليست مشتريان ما قرار ندارد و مثلا براي تهيه کالا و خدمات مورد نياز خود به يکي از رقبا مراجعه کرده و يا خواهند کرد .

http://centraldiesel.ir

تبلیغات یا بازاریابی بومی زمانی انجام می‌گیرد که برندها با پرداخت به ناشران معروف با آنها همکاری می‌کنند تا در مقاله یا ویدیوی آنها حمایت مالی داشته و محتوایی تولید کنند که شبیه محتوای وبسایت شان باشد. آن‌ها همچنین با پرداخت هزینه به ناشرین از آنها می خواهند این محتوا را از طریق شبکه‌های مجازی و وبسایت شان در اختیار مخاطب عام قرار دهند. به طورکلی، وقتی یک برند به سرویس تبلیغاتی بومی یک ناشر هزینه پرداخت می‌کند، می‌توانید از تخصص ویرایشی آنها استفاده کرده و با تولید محتوای حرفه‌ای معرفی جامع‌تری از برندتان داشته باشد. بازاریابی ایمیلی ارسال محتوای آموزشی یا سرگرم کننده و تبلیغاتی برای مردمی که اشتراک شما را دریافت کرده‌اند، شامل می‌شود. هدف اصلی عمیق‌تر نمودن رابطه با مشتری یا خریدار با ارسال پیام‌های بازاریابی ویژه برای آنهاست. به علاوه، می‌توانید با بازاریابی ایمیلی محتوایی را در اختیار فروشنده قرار دهید که بیشتر به خریدار کمک کند.

بازاریابی احساسی هیجانی (Emotional Marketing)

با استفاده از مجله خبری بازاریابی مارکتینگ می‌توانید استراتژی بازاریابی خود را به برنامه‌ای قابل اجرا تبدیل کنید. با چنین برنامه‌ای روی اهداف بزرگی که برای سازمان خود تعیین کرده‌اید، متمرکز می‌مانید، اما گام‌های کوچک و قابل اجرا برای رسیدن به آن برمی‌دارید. در نتیجه می‌توانید بعد از سه ماه یا شش ماه روند پیشرفت خود را ارزیابی کنید و به گونه‌ای برنامه بچینید که در مدت زمان تعیین شده به اهدافی که برای مارکتینگ سازمان خود قرار داده‌اید، برسید. برخی شرکت‌ها برای افزایش قیمت و فروش راحت‌تر محصولات خود، تعداد محصول عرضه شده در بازار را کنترل می‌کنند.

تحلیل 24 استراتژی موفق بازاریابی در ایران