انواع بازاریابی چیست ؟ بررسی 15 نوع بازاریابی با مثال پردیسا یوسفی | marketing-schools

بازاریابی چریکی یا بازاریابی پارتیزانی فعال‌سازی جسورانه و هوشمندانه برند را در مکان‌های فیزیکی پرترافیک و شلوغ قرار می‌دهد تا آگاهی از برند را گسترش دهد. بازاریابی برند (برندینگ) شکل دادن به درک عمومی برند شما و ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطب هدف شما از طریق داستان سرایی، خلاقیت، طنز و الهام است. حتی ممکن است شامل یک استراتژی بهینه‌سازی سرنخ و پرورش برای ارتباط راحت بین بازاریابی و فروش باشد. تبلیغات دهان به دهان با ایجاد حس و تجربه لذت بخش در مشتریان بوجود می آید و اگر این حس به اندازه کافی عالی و فوق العاده باشد، گسترش پیام بیشتر خواهد شد. بسیاری از شرکت ها از کارشناس ها و بازاریاب های تلفنی جهت معرفی و فروش محصولات و خدمات خودشان استفاده می کنند. برای بازاریابی محصولات و خدمات می شود موارد مختلفی را برشمرد که هر کدام با توجه به نوع محصول و بازار کسب و کار می تواند مفید و پرکاربرد باشد.

http://centraldiesel.irیا از انطباق یک استراتژی بازاریابی، تغییر یک محصول یا ایجاد موارد خلاقانه استفاده می شود و این در حالی است که صنعت را کاملاً تغییر می دهد. نوع مستقیم از طیف وسیعی از رسانه برای فروش محصولات یا خدمات مستقیماً به مصرف کنندگان استفاده می کند [برخلاف فروش از طریق یک خرده فروش]. نوع شرکتی بیشتر درباره تفسیر سطح بالا از یک برند در ارتباط با نحوه فروش یک محصول یا خدمات فردی صحبت می‌کند.

۱۸۰ – بازاریابی اوانجلیسم (Evangelism Marketing)

مجله خبری بازاریابی ایفلوئنسری هم جزو انواع بازاریابی هایی می باشد که امروزه در صفحات مجازی، بخصوص اینستاگرام داغ می باشد و جزو بازارهای پررونق و با درآمد بسیار بالایی است. برای شروع کار با سئو، باید با عوامل رتبه‌بندی موتورهای جستجو آشنا شوید و برای موتورهای جستجو محتوا تولید کنید تا در گوگل ایندکس و فهرستی‌بندی شوند. دو نوع SEM عبارتند از بهینه‌سازی موتور جستجو برای نتایج جستجوی ارگانیک و تبلیغات پرداخت به ازای کلیک برای نتایج موتور جستجو که با دریافت پول و هزینه می‌باشد. سپس آن‌ها را از طریق ابزارهای مکالمه‌ای مانند بازاریابی ایمیلی و ربات‌های چت و البته با ارزش ادامه دار درگیر کنید. در نهایت، با ادامه فعالیت به عنوان مشاور و متخصص دلسوز، آن‌ها را خوشحال می‌کنید. تبلیغات حوزه‌ای از دانش در ارتباطات اجتماعی است که نه تنها تکنیک فعالیت، بلکه عملکرد آن را در روابط اجتماعی و فرهنگی نیز مطالعه می‌کند.

عادت مردمان بسیار کارآمد

این تبلیغات می‌تواند از طریق پخش پوستر و تراکت و حتی دادن نسخه نمونه از محصول به مردم باشد. این شیوه نوعی بازاریابی مستقیم نیز هست و حتی امروزه نیز طرفدارن خاص خودش را دارد. بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ در اصطلاح به استفاده از ابزارهای دیجیتال و مدیاهای جدید در دنیای تجارت محسوب می شود که این گونه از بازاریابی تا حد زیادی به استفاده از شبکه اینترنت منوط میباشد . به نوعی می توان دیجیتال مارکتینگ را به مجموعه ای از اقدامات تلقی کرد که به منظور تبلیغ محصولات، برندها، خدمات و آنالیز رفتار مشتری در فضای اینترنت انجام می شود دانست .

  • در این بازاریابی کسب‌وکارها از کانال‌های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و وب‌سایت‌ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه استفاده می‌کنند.
  • بازاریابی همهمه ای یک استراتژی بازاریابی ویروسی است که به کمک محتوای خلاقانه، رویدادهای تعاملی و اینفلوئنسرها به یک بازاریابی دهان به دهان و پیش بینی از سوی مخاطبان برای لانچ محصول یا خدمت یک برند می انجامد.
  • استراتژی بازاریابی به اصطلاح یک «طرح بازی» کلی شرکت برای اجرا و دستیابی به اهداف مرتبط با بازاریابی است.
  • همانطور که اشاره کردیم، انواع بازاریابی محتوایی طیف گسترده ای از قالب ها را در بر می گیرد – از مقالات وبلاگ گرفته تا پست های رسانه های اجتماعی و پادکست ها.

در نهایت، هدف این است که با بازاریابی برونگرا از طریق محتوا، شبکه اجتماعی و بازاریابی موتور جستجوگر، ترافیک بیشتری را به وبسایت جذب کنید. بازاریابی شبکه اجتماعی به معنای خلق محتوا برای تبلیغ برند و محصولات در شبکه‌هایی مانند فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و توییتر است. هیچکس صرفاً برای خرید به شبکه‌های اجتماعی نمی‌آید، بنابراین محتوای شما باید مفید، آگاهی بخش، سرگرم کننده و جذاب باشد. این محتوا باید با توجه به ساختار هر شبکه تولید شود تا جذابیت بیشتری داشته باشد. بازاریابی محتوایی ابزار اصلی بازاریابی درونگرا و دیجیتال است چون محتوا به مخاطب و موتور جستجوگر، مانند گوگل، نشان می‌دهد که می‌توانند اطلاعات مورد نظر خود را در وب ببینند. مهم‌ترین ابزار بازاریابی محتوایی عبارتند از شبکه‌های رسانه اجتماعی، وبلاگ‌ها، محتوای بصری و ابزارهایی مانند کتاب‌های الکترونیک و وبینار.

دوره های آکادمی بازار برای ارتقای کسب و کار شما