خاویر بوکر، یک سرباز جوایز، نشان می دهد که مدار کفش تنها مسیر نیست

ساندرز گفت: “من آنها را تماشا کردم و فکر می کنم این نمی تواند همان بچه ای باشد که روی نیمکت تیم دبیرستانش می نشیند.” من دوباره با او تماس گرفتم و گفتم: “فرد، اگر بتواند در یک بازی به ما نشان دهد که چه چیزی دارد، تمام دنیای او در سه هفته تغییر خواهد کرد.”

بنابراین وقتی بوکر به او گفت که می‌تواند توپ را کنترل کند و شوت‌های 3 امتیازی بزند، ساندرز او را تشویق کرد که وقتی یک ریباند گرفت، توپ را به زمین بیاورد. و هنگامی که بوکر توپ را فراتر از قوس دریافت کرد، تشویق شد که به آن اجازه پرواز دهد. به بوکر گفته شد از طریق اشتباهات بازی کنید. بازی حقیقت را می گوید.

برای دو پنجره باقیمانده که مربیان کالج می توانند شخصا ارزیابی کنند – چهارشنبه تا یکشنبه و 20 تا 24 ژوئیه – بوکر با تیم هیل در مسابقات آتلانتا و میلواکی در پیست مستقل NY2LA خواهد بود.

بوکر، خارج از ایندیاناپولیس، پیشنهاد بازی در چندین تیم تحت حمایت نایک و حداقل یک لباس آدیداس را رد کرد تا وفاداری خود را به مربی، مایک ساندرز، که به او کمک کرد برای جورج هیل آل ایندی شکوفا شود، تیمی که ایندیاناپولیس سرمایه گذاری شده است. توسط هیل، یک گارد کهنه کار NBA.

او در هیچ یک از رویدادهای استخدام خیمه شب بازی ماه ژوئیه که توسط نایک، آدیداس و Under Armour برگزار می شود، شرکت نمی کند، شرکت های کفشی که میلیون ها دلار در برنامه های بسکتبال مسافرتی سطح بالا سرمایه گذاری می کنند به این امید که رابطه ای با مایکل جردن، کوبی برایانت یا استفن کوری بعدی برقرار کنند. .

اگر بوکر یک حس یک شبه است، فقط برای تازه واردان چنین است.

هیل 36 ساله فرقی نمی کند.

زمانی که هیل، که در محله ای پرآشوب ایندیاناپولیس بزرگ شد، در مدرسه راهنمایی بود، بارها توسط ساندرز برای بازی بسکتبال سازمان یافته دعوت شد. سرانجام، او موافقت کرد و دری را باز کرد که هیل احساس می کرد موظف است برای دیگران باز نگه دارد. هیل گفت از هشت بازیکن آن تیم ابتدایی دوران کودکی، سه نفر در زندان هستند و دو نفر مرده اند. این کشته شدن یکی از آنها در سال 2008 با تیراندازی بود که هیل را تشویق کرد تا برنامه را شروع کند و ساندرز را برای اجرای آن دعوت کند، مدت کوتاهی پس از اینکه هیل در مجموع توسط سن آنتونیو اسپرز در رده 26 قرار گرفت.

ساندرز گفت که اصول او توسعه و برجسته کردن استعدادها بود.

او هنوز هم برای دبیرستان کلیسای جامع در ایندیاناپولیس بازی می کند، که در ماه مارس به اولین قهرمانی ایالتی آن از سال 1998 کمک کرد.

زمانی که فصل کلیسای جامع در نوامبر شروع شد، مربی ایالتی میشیگان تام ایزو پشت نیمکت نشسته بود.

به سختی می توان تأثیری را که شرکت های کفش بر روی بسکتبال جوانان اعمال می کنند اغراق کرد. آنها روی مربیان توپ سفری سرمایه گذاری می کنند که بهترین بازیکنان را به خدمت می گیرند – پرداخت حقوق سالانه که به شش رقم می رسد، تجهیزات تیم ها را تامین می کنند و هزینه های سفر برای مسابقات در سراسر کشور را پوشش می دهند.

و هنگامی که بوکر ماه گذشته به اردوی پانگوس بازگشت و در مقابل پیشاهنگان NBA بازی کرد، به عنوان ارزشمندترین بازیکن انتخاب شد.

بوکر گفت: «مایک کارهای زیادی برای من انجام داده است. او نقش مهمی در موقعیت فعلی من داشته است.»

ساندرز گفت: “وقتی به شما برچسب مربی مسافرتی یا AAU می گویند، آنها ما را به عنوان فروشنده ماشین های دست دوم می بینند، زیرا همه ما زمین یکسانی داریم – برای دیده شدن باید اینجا بازی کنید.” “اما افراد خوب، افراد خوب را می شناسند. این چیزی بیشتر از باز کردن در صندوق عقب ماشین شما و نشان دادن وسایل کودک است. اگر بتوانید به چشمان پدر و مادر یک بازیکن خوب نگاه کنید و به آنها بگویید که این در مورد پیشرفت و رشد است و ما به پیروزی اهمیت نمی دهیم، آنقدرها هم سخت نیست.

من از بازیکنانم چیزی نمی خواهم. هیل که بازیکنان خود را هفته آینده به مزرعه خود در خارج از سن آنتونیو دعوت کرده است، گفت: “اوه، این یک بار مالی است”، اما آنچه ما از آن به دست می آوریم ده برابر است.

ساندرز، که گفت هشت بازیکن در تیم پیشنهاد بورسیه دارند، معتقد است آنچه برنامه او – و سایر استقلالی ها – را از تیم های شرکت کفش جدا می کند این است که او برنده و باخت نیست. برای مثال، تیم‌ها باید واجد شرایط باشند تا به مسابقات هلو جام نایک برسند، مسابقاتی که اواخر این ماه در شمال آگوستا، اس سی برگزار می‌شود، اگر مربیان برنده نشوند، خطر تمدید قراردادشان توسط نایک وجود دارد. همان نیروهای بازار در آدیداس و Under Armour نیز وجود دارد.

دینوس تریگونیس، یک اپراتور مستقل مسابقات، نگاهی اجمالی به بوکر در تورنمنت ایندیاناپولیس انداخت و او را در ژوئن گذشته برای کمپ پانگوس تمام آمریکایی خود به لاس وگاس دعوت کرد، که شامل بسیاری از 100 بهترین بازیکن در کشور است. اردویی که دو سال پیش با حضور پائولو بانچرو، چت هلمگرن و جباری اسمیت – سه انتخاب برتر در درفت NBA امسال – برگزار شد، می‌تواند بازیکنان برتر زیادی را جذب کند، زیرا زمانی برگزار می‌شود که استخدام‌کنندگان کالج اجازه حضور در آن را نداشته باشند و به همین دلیل می‌توانند این اردو را جذب کنند. با رویدادهای شرکت کفش در تضاد نیست.

بیش از چند بازیکن NBA از تیم های مسافرتی حمایت می کنند. تلاش برای بزرگی لبرون جیمز، تیم چرا که نه توسط راسل وستبروک، و تیم ملو کارملو آنتونی از برنامه های پیست نایک هستند. برای بسیاری از آنها، منعکس کننده تجربیات آنها است.

لاس وگاس – تعداد کمی می توانستند خاویر بوکر را که به عنوان دانش آموز دوم به سختی از روی نیمکت تیم دبیرستانش پایین می آمد، در موقعیت فعلی خود پیش بینی کنند: اینکه توسط پیشاهنگان NBA مورد بررسی قرار گیرد و توسط کانزاس، کنتاکی، گونزاگا، دوک، ایالت میشیگان، میشیگان، ایندیانا به خدمت گرفته شود. و کادری دیگر

به گزارش بسکتبال رفرنس، هیل که در طول دوران حرفه ای خود بیش از 100 میلیون دلار دستمزد دریافت کرده است، گفت که سالانه 150 هزار دلار برای تیمش هزینه دارد.

اما زمانی که فصل استخدام به ماه اوج خود می رسد، بوکر به معنای دیگری یک اسب شاخدار است.

پس باز هم، چه کسی یک چپ دست 6 فوتی 11 را دوست ندارد که بتواند یک ریباند بگیرد، سریع استراحت خود را ایجاد کند و یا برای یک 3 امتیازی بالا بکشد، یک پاس دقیق ارسال کند یا برای دانک رانندگی کند؟

اگرچه بوکر همیشه نسبت به سن خود قد بلندی داشت، اما پدرش او را روی دریبل زدن و حرکات پا، که زمانی قلمرو گاردها بود، تمرین می‌کرد، بنابراین او مهارت‌های لازم برای بازی دور از سبد را داشت.

چندین مربی کالج مجبور شدند به بیش از یک دهه قبل از اتو پورتر جونیور، که پدرش او را از بازی بسکتبال مسافرتی منع کرده بود، بازگردند تا بازیکنی را به یاد بیاورند که مانند بوکر بسیار مورد توجه قرار گرفته بود که مدار شرکت کفش را دور زد. چس ولف، که یک سرویس ملی پیشاهنگی را اداره می کند، در سال های اخیر به دو نفر دیگر اشاره کرد – مالیک ویلیامز، کاپیتان سه ساله لوئیزویل، و پیت ننس، که ماه گذشته از نورث وسترن به کارولینای شمالی منتقل شد – اما گفت که مورد بوکر بسیار نادر است.

جسی ایوانز، مربی سابق کالج که تیم بوکر را به مدت سه روز در لاس‌وگاس اداره می‌کرد، به طول بال‌ها، پاهای سریع و توانایی تیراندازی خود اشاره کرد، اما بیشتر علاقه‌اش به مربی شدن را تحسین می‌کرد. ایوانز گفت: “او بازیکن خوبی است، اما همه چیز را نمی داند.” برخی از این افراد 15 ساله هستند و فکر می کنند که همه پاسخ ها را دارند. این یک گواهی برای خانه است، اما او همچنین در رادار نبوده است و مردم به او می‌گویند که چقدر خوب است.»

در عوض، بوکر 17 ساله، نخبه نادری است که در مسابقات بسکتبال خارج از برادوی اجرا می‌کند، در مسابقاتی که توسط سازمان‌دهندگان مستقل برگزار می‌شود، با حمایت اندک یا بدون حمایت شرکت کفش – و بدون مجموعه‌ای از مربیان کالج نام‌گذاری شده در کنار زمین.

با این حال، این پول شرکت کفش است که حتی بازیکنان جوان‌تر را تشویق می‌کند که هر سال در کشور برای دبیرستان‌های مختلف بازی کنند و ظاهراً در هر تورنمنت، تیم‌های توپ مسافرتی جدید بازی کنند. (یکی از مربیان مدرسه آمادگی میدوسترن ماه گذشته در یک رویداد ویترینی در لاس وگاس شرکت کرد تا از شکار شدن یکی از بازیکنانش توسط یک مدرسه آمادگی دیگر جلوگیری کند.)

بوکر با تشریح اعتماد به نفس جدید خود و همچنین فاش کردن یک تمثیل استخدام، گفت: “او فقط باعث شد که خودم راحت باشم، اجازه دهید خودم باشم، اجازه دهید بازی خود را بیان کنم.”منبع

پدر بوکر، فرد، که 27 سال را در تفنگداران دریایی گذراند و اکنون برای وزارت دفاع کار می کند، گفت: “ما نمی خواهیم یکی از این خانواده ها یا بچه هایی باشیم که هر پنج دقیقه یک بار در تیم های مختلف AAU یا دبیرستان ها می چرخند.” . من به او می گویم، پسرم، اگر اوضاع درست پیش نمی رود، باید همه چیز را کنار بگذاری. شما نمی توانید هر بار که فکر می کنید فرصت بهتری وجود دارد بدوید یا بپرید.»

وی افزود: اگر اکنون با تیمی که روی مدار نیست توجهات را به خود جلب کنید، چه چیزی به دست خواهید آورد؟

برخی اوقات، همانطور که یک پرونده فساد فدرال در سال 2017 فاش شد، نمایندگان شرکت‌های تولید کفش به‌عنوان مردان کیف عمل می‌کردند – تسهیل پرداخت‌ها به خانواده‌های استخدام‌شده به عنوان مشوقی برای حضور در یکی از مدارس آنها. اکنون، با توجه به اینکه ورزشکاران می توانند از شهرت خود سود ببرند، شرکت های کفش می توانند به ورزشکاران پول پرداخت کنند، همانطور که آدیداس اعلام کرده است که با شبکه ای که به ورزشکاران هر یک از 109 مدرسه تحت حمایت خود اجازه می دهد تا سفیران برند برای شرکت شوند، این کار را انجام خواهد داد.

ساندرز همچنین می‌گوید که اگر بازیکنی به او بگوید که روزانه 1000 شوت می‌زند یا ساعت‌ها روی دریبل زدن خود کار می‌کند، بازی به او نشان می‌دهد.

اولین اسباب بازی او در کودکی یک سبد 3 فوتی با یک توپ اسفنجی بود و تا زمانی که او در مدرسه ابتدایی بود، دستانش به ندرت بدون توپ بسکتبال بود. دو برادر بزرگتر او که هر دو در نیروی هوایی بودند، در تیم All-Service نیروهای مسلح بازی می کردند. و هنگامی که بوکر در خانه نیست و در خانه خانواده اش در حومه ایندیاناپولیس در حال تماشای سبدهای تیراندازی نیست، او اغلب در حال تماشای بازی های کلاسیک NBA است و آرزو دارد بدن خود را در باشگاه مانند جیانیس آنتتوکومپو متحول کند.

این ابزارها برای ساندرز، مربی توپ سفر، هنگامی که یک سال پیش در یک بازی کلیسای جامع روی سکوها نشسته بود، به آسانی آشکار نبود. بوکر بازی را چک کرد، چند ریباند به دست آورد، ضربه ای را مهار کرد و یک سبد به ثمر رساند – و پس از چند دقیقه به نیمکت بازگشت. ساندرز آنجا بود تا برادرزاده‌اش را تماشا کند، که مدام او را اذیت می‌کرد که چگونه بوکر که میانگین کمتر از 9 دقیقه در هر بازی بازی می‌کرد، می‌تواند خیلی بیشتر انجام دهد.

هفته گذشته در کمپ انجمن ملی بسکتبالیست ها در نزدیکی اورلاندو، فلوریدا، جایی که بوکر، شاید برای تنها بار در تابستان امسال، در مقابل دیگر بازیکنان برتر در حضور مربیان کالج بازی کرد، چندان خوب پیش نرفت. بوکر که از رگ به رگ شدن مچ پا اذیت شده بود و هدف بزرگتری در پشت داشت، در بهترین حالت خود نبود.

به نوبه خود، از مربیان انتظار می رود که بازیکنان نخبه را به سمت دانشکده هایی که شرکت های کفش با آنها قرارداد پوشاک دارند، هدایت کنند. به عنوان مثال، آدیداس سالانه 14 میلیون دلار به کانزاس پرداخت می کند. دوک و کنتاکی در لیست حقوق و دستمزد نایک هستند و اوبرن یک مدرسه شاخص Under Armour است.

پس از آن، ساندرز خود را به فرد بوکر معرفی کرد، او پیشنهاد داد کلیپ‌های ویدئویی که دامنه مهارت‌های پسرش را آشکار می‌کرد، بفرستد.

برای مدتی نایک اسپانسر تیم هیل بود. سپس به مدت پنج سال با Peak، یک شرکت چینی پوشاک ورزشی، شریک شد. وقتی این توافق به پایان رسید، هیل گفت که نایک از بازگرداندن او خودداری کرد. او همچنین قرارداد کوتاهی با Under Armour داشت. چندین سال پیش، او تصمیم گرفت این کار را به تنهایی ادامه دهد.

هیل می‌گوید: «من می‌توانستم یکی از آن بچه‌ها باشم – مرده یا در زندان به خاطر فروش مواد مخدر یا ضرب و شتم گروهی. من از آن پس زمینه آمده ام. من به راحتی می توانستم در آن تله بیفتم. مایک این فرصت را به من داد. به همین دلیل است که من خیلی سخت می روم تا در دام برخی از هم تیمی های سابقم نیفتند.»

دور از دسترس نبود.

با این حال، بوکر با ورود به سال‌های پایانی سر جای خود باقی ماند.