سریع ترین خودروهای در حال تولید جهان در سال 2022 گجت نیوز | driveing

VENOM GT در فوریه سال ۲۰۱۴، در باند فرود مرکز فضایی کندی در فلوریدا موفق به ثبت بالاترین سرعت خود برابر با ۴۳۵ کیلومتر بر ساعت شد و در آن زمان سریع‌ترین خودرو جهان هزینه ثبت نام گواهینامه شناخته شد. البته خیال SSC راحت نخواهد بود زیرا رقبا به‌طورجدی برای شکستن رکورد سرعت برنامه دارند. کونیگزگ در حال آماده کرد یسکو ابسلوت ۱۶۰۰ اسب بخاری بوده و مدعی است که این خودرو می‌تواند حداقل به سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. علاوه بر این، هنسی هم مصمم است که با ونوم F5 از مرز ۳۰۰ مایل بر ساعت یا ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت عبور کند. هرکدام از این خودروها بتوانند به هدف خود برسند، تهدیدی جدی برای تواتارا خواهند بود. وقتی خودرویی در سال ۱۹۹۳ با قیمت پایه نزدیک به ۷۰۰ هزار دلار فروخته می‌شود، باید از هر نظر منحصربه‌فرد باشد.

  • در طی یک دهه اخیر، عاشقان خودرو و بیشتر تولیدکنندگان تمام فکر و ذکرشان زمان یک دور طی کردن در این پیست جهنمی بوده است.
  • همچنین در این خودرو از یک ترمز بسیار قدرتمند نیز استفاده شده تا فناوری‌های به کار گرفته شده در آن کامل شود.
  • طبق ادعای بوگاتی، بالابرهای منفی شیرون سوپراسپورت در جلو به کاهش درگ کمک کرده و به آن در نبردهای هوایی با سرعت بالا برتری می‌دهد.

همه این تغییرات موجب شده است بولاید، ۱۰ کیلومتر بر ساعت سریع تر از شیرون ۳۰۰+ شود. فهرست کردن سریع‌ترین خودروهای جهان از سال‌ها پیش انجام شده است و بدون شک، تا دهه‌های آینده هم ادامه خواهد یافت. در این مطلب به‌دنبال معرفی سریع‌ترین خودروی جاده‌ای جهان در هر دهه، از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۱۸ هستیم؛ همان‌طور که انتظار می‌رود، سهم زیادی از این فهرست در اختیار محصولات ساخت اروپا قرار دارد.

در کنار این دو مورد، بهترین رکوردها در پیست نوربرگ رینگ (جهنم سبز) نیز لحاظ شده است. این کارخانه سوئدی که دو سال پیش رکورد ۴۴۷ کیلومتر در ساعت را ثبت کرد می‌گوید با مدل جدیدش می‌تواند این رکورد را بهتر کند. قیمت پایه ماشین پیش از محاسبه مالیات پنج میلیون یورو (پنج میلیون دلار) است. با آمدن این مدل اکنون سه شاسی‌بلند این کارخانه برای هفت سرنشین صندلی دارد. کارخانه هنوز قیمتی اعلام نکرده، اما پیش‌بینی می‌شود قیمت ماشین از ۵۰ هزار دلار به بالا باشد. موتور GX شش سیلندر بنزینی توربو با قدرت ۳۵۴ اسب بخار است که از موتور هشت سیلندر نسل قبلی قوی‌تر است.

نتایج خیلی خوبی با بزرگترین باشگاه آسیا یعنی استقلال گرفتم

سریع ترین خودروهای در حال تولید جهان در سال 2022 گجت نیوز | driveing

هلکت طی 3.6 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت نیز برابر با 315 کیلومتر برساعت است. این محصول از موتور 8 سیلندر 6.2 لیتری با 495 اسب بخار خروجی و گشتاور 465 پوندفوت استفاده می کند. باتیستا دارای چهار موتور است که به آن قابلیت چهار چرخ متحرک را می دهد و می تواند 0 تا 100 کیلومتر را در 1.9 ثانیه پر کند و در زمان 4.3 ثانیه به سرعت 0 تا 160 کیلومتر بر ساعت برسد. ادعا می شود که حداکثر سرعت این خودرو 301 مایل در ساعت برابر یا 484 کیلومتر در ساعت است. هنسی پیش بینی می کند که شتاب این خودرو 0 تا 186 مایل در ساعت (0 تا 300 کیلومتر در ساعت) در زمان کمتر از 10 ثانیه خواهد بود.

اس اس سی تواتارا (SSC Tuatara) : سریع ترین ماشین جهان در سال 2021

این سوپراسپورت جذاب به دو موتور احتراقی 4.6 لیتری V8 مجهز شده که می‌تواند به تنهایی قدرتی معادل 608 اسب بخار و گشتاور 540 نیوتون‌متری را تولید کند. این موتور با استفاده از یک باتری لیتیوم یونی 6.8 کیلووات ساعتی، 129 اسب بخار در جلو و 156 اسب بخار در عقب، به تولید نیرو می‌پردازد. این نیروگاه کوچک در مجموع، توانی برابر با 887 اسب بخار و گشتاور 1279 نیوتون‌متری را در سیلندرهای خود ذخیره کرده است. جهت تاکید بر تمرکز خودرو بر روی راننده، فضای داخلی پورشه 918 اسپایدر، به صندلی‌های فیبر کربن با پوشش چرم نرم و دستگیره‌های انتخابی درایو مجهز شده که روی فرمان قرار گرفته‌اند. هدف اصلی و نهایی سازندگان محصولات سوپراسپورت، کسب عناوینی در میان سریع‌ ترین خودروهای تولیدی جهان است. در نتیجه، نسل جدید خودروهای این سگمنت جذاب، یعنی آن دسته که از آخرین پیشرفت‌های فناوری برای استخراج هر اونس از عملکرد موتورهایشان، صرف نظر از قیمت استفاده می‌کنند، برای رقابت و نبردی فشرده وارد رقابت می‌شوند.