طراحی داخلی ویلا به سبک شرقی و نکاتی که باید در اجرای آن بدانید!

طوری که هیچکدام تقریبا دید چندانی از فضای خارج به داخل ندارند. در واقع ویلا به خانهای گفته می شود که خارج از شهر و هیاهو، در گوشهای دنج و آرام ساخته شود و با طبیعت ارتباط داشته باشد و بتوان از هر طرف ویلا، بیرون و چشم اندازهای زیبا و دیدنی را تماشا کرد. استفاده از سراسری از رنگ سفید در این ویلا، باعث ایجاد نمایی سفید، تمیز و یکدست شده است. برای طراحی نمای خارجی آن نیز از ترکیب بتن سفید و روکش چوب استفاده شده است و فضای داخلی نیز دارای دیزاینی ساده و جادار می باشد. برای ساخت نمای اصلی خارجی ویلا نیاز داریم که از مقاومترین و با کیفیتترین انواع سنگها و متریال که ایستایی بالایی در مقابل تغییرات جوی مانند باد و باران دارند، استفاده شود. نکته حائز اهمیت در رابطه با زهکشی ساختمان این است که الگوی اصلی آن را به هم نریزید و اگر نیازی به تغییرات در آن احساس میشود، لازم است از یک متخصص بخواهید تا زهکشی آن را برعهده بگیرد. استفاده از سبک های اروپایی امروزه بیشتر رایج است و بیشتر افراد نیز از این سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلا بهره می گیرند. چه کوچک و چه بزرگ، یک ویلای کلاسیک، ابهتی دارد که آن را یک سر و گردن از دیگر ویلاها بالاتر نگه می دارد.

از آنجایی که اقلیم ایران دارای آب و هوای متفاوتی است، بنابراین اصول طراحی سازه، نما و پلان هر ویلا با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اما چون ویلا های لب ساحل تا حدودی ویژگی های ظاهری متفاوتی دارند بصورت عامیانه نام ساحلی را به این ویلاها اطلاق می کنند. با در نظر گرفتن فضاهایی چون استخر، سونا، جکوزی، محوطه سازی و … نورپردازی، استفاده از انواع متریال سنگی، مجسمهء سنگی، طاق، قوس و تزئینات معماری داخلی و بیرونی از نکاتی است که به هنگام ویلا کلاسیک به عنوان المانهای اصلی مد نظر طراح معماری بنا است. بنابراین ساخت یک نمای کاملا متقارن برای ویلا های کلاسیک نکتهایی است که از همان ابتدا مد نظر معماران شرکت طرح معماری ایوان قرار میگیرد. سبک ویلا کلاسیک یکی از پرطرفدارترین انواع سبکهای معماری است که اکثر مشتریان شرکت طرح معماری ایوان درخواست ساخت ویلا به این سبک را دارند. ویلای کلاسیک که موضوع این مطلب است، نمونه کاری می باشد از شرکت معماری مهندس فرهاد نظری که در منطقه مشاء اجرا شده است. در این مطلب قصد داریم شما را با یک نمونه ویلا سبک کلاسیک آشنا کنیم. امروزه بازسازی دکوراسیون داخلی یک بنا اهمیت زیادی پیدا کرده است زیرا افراد بیشتر وقت خود را در فضای بسته به سر میبرند.

آب نما های به کار رفته در طراحی ویلای کلاسیک به شیوه سنتی طراحی شده و عموما روشنایی فضای داخلی ویلای کلاسیک بیش از طراحی ویلای مدرن و با استفاده از نور طبیعی و نور مصنوعی است. اختلاف ارتفاع جنوبی ترین بخش زمین، که هم باد گذر جنوبی ویلا است، نسبت به شمالی ترین بخش زمین ویلا که مجاور رودخانه قرار دارد، بیش از ۳۵ متر می باشد. اگر مالک زمین هستید و میخواهید موقعیت زمین خود را برای ساخت ویلا ارزیابی کنید، باز هم این تیم تخصصی در کنار شما خواهند بود. در صورتی که علاقمند به سبک های جدید از چیدمان در دکوراسیون داخلی ویلای خود هستید ، پیشنهاد می شود به دیگر مقالات موجود در سایت دکتر بخشی مراجعه نمایید . در صورتی که سایت بدون فضای سبز باشد، پیشنهاد می شود کاشت گیاهان نیز بر مبنای یک تقارن کلی صورت بگیرد. در صورتی که پاسخ تان مثبت است، دعوت می کنیم با چند و چون ساخت یکی از زیباترین ویلاهای اجرا شده توسط شرکت معماری مهندس فرهاد ظفری آشنا شوید و درباره ساخت ویلا به این سبک بیش تر بدانید. بیش تر افراد متمول به زرق و برق این سبک علاقه مندند، اما این علاقه فقط از جانب قشر متمول نیست.

ویلا فضایی است که ایدهآل های شما در آن دور هم جمع شده اند! فضاهای مدرن از هرگونه پیچیدگی به دور بوده و میتوانند احساس آرامش را به ساکنین القا کنند. که به طور معمول جنس این نوع سقف، از ورق پلی کربنات بوده و در رنگهای متفاوت در بازار عرضه می شود. جنس این پروفیل گالوانیزه است و به صورت ثابت نیستند و میتوان آنها را با دست از هم جدا کرد و تاسیسات زیر آنها را مورد بررسی قرار داد. چرا مهمترین نکته در اتاق خواب اجرای فضایی راحت و در عین حال لاکچری بوده است. سایت ویلا در موقعیتی قرار دارد که از ویوی عالی به سمت های مختلف برخوردار است؛ امتیازی که برای ساخت ویلا فوق العاده و تا حدی واجب به نظر می رسد؛ چرا که اکثر افراد در قسمت های خلوت تر و سرسبز تر ویلا می سازند تا از همین امتیاز بهره مند شوند. این ویلای زیبا 300 متر زیر بنا دارد و در زمینی به مساحت 1000 متر مربع بنا شده است. در وسط آشپزخانه یک جزیره طراحی شده که بر روی آن یک سنگ طبیعی با بهترین کیفیت نصب شده است. در این بخش می خواهیم به معماری و طراحی داخلی یک ویلای لوکس و مجلل بپردازیم.

البته طراحی تمام متقارن فضاهای داخلی در عصر کنونی دیگر زیاد جدی گرفته نمی شود، اما تقارن نما همچنان اهمیت خود را حفظ کرده است؛ چیزی که در طراحی این ویلا نیز مشاهده می کنید. رنگ اصلی اتاق نشیمن و ناهارخوری سفید است؛ اما طراح داخلی پردههای سبز رنگی را به این فضاها اضافه کرده که فضا از تک رنگی(رنگ سفید) بیرون بیاید. اضافه کردن عناصر طراحی مانند طراحی قلعه ، زیبایی خاصی به طراحی ویلای کلاسیک داده است. فرش وسط اتاق خواب با بافتی نرم و رنگی متناسب با اتاق خواب انتخاب شده که در لاکچریتر نشان دادن اتاق خوای موثر بوده است. امّا بهتر است خاطر نشان شویم که موارد نام برده شده، هزینه های بسیاری را برای شما به همراه طراحی داخلی ویلا باغ خواهد آورد. طراحی استخر در ویلا های دوبلکس بسیار لوکس، زیبا و محبوب است . این پارتیشن ها بسیار سبک هستند وی می توانید آن را از یک نقطه ی ویلا به نقطه ای دیگر ببرید.

طراحی ویلا کلاسیک به عنوان سبکی شناسنامه دار که نشان از عظمت، اعتبار، شکوه دارد از دیرباز تا امروز همواره نشانه ای از جایگاه طبقاتی و اجتماعی افراد بوده. پلان آشپزخانه به شکل باز طراحی شده، بنابراین لوستر آشپزخانه و اتاق نشیمن همانند هم انتخاب شدهاند که در عین جدا بودن این دو فضا را در یک همبستگی و تقارن زیبا نشان میدهد. ستون های مدور، نرده های طراحی شده، سنتوری و تزئینات کلاسیک این ساختمان، همه نشان دهنده خصوصیات معماری رومی هستند. طراحی داخلی ویلا طوری صورت گرفته که تکمیل کنندهء ویژگیهای کلاسیک این ویلا باشد کف بنا به وسیلهء کفپوش سنگی براق، مفروش شده، کفپوشهایی که برخی از آنها پترن هندسی دارند و به نوعی کف بنا را به زیبایی آراستهاند. تمامی اکسسوریز و وسایل تزئینی اتاق خواب با نهایت دقت انتخاب شدهاند به طوری که بین تمامی عناصر تناسبی خاص دیده میشود و چیزی خار ج از تم کلاسیک اتاق خواب نیست.

در ادامه، به ویژگی های ویلاهای لوکس می پردازیم، اینکه چه خصوصیاتی در زمینه داخلی و بیرونی دارند. 10. بر اساس متراژ و ابعاد ساختمان هزینه طراحی داخلی به چه شکلی تعیین می گردد؟ دکوراسیون داخلی ویلا نیز باید بسته به میل و سلیقه مشتری، به سبک مدرن یا سنتی باشد. در طراحی این مدل ویلا روش های سنتی استفاده می شود و راه حل های منحصر به فرد خود را برای هر پروژه را در نظر میگیرند. این تخت ها را می توانید با قالیچه ها و گلیم های قدیمی و سنتی نیز فرش کنید. در نتیجه در زمان خرید ویلا در استانهای گیلان و مازندران بهتر است که حتماً به مقاومت، ایمنی و مصالح و متریال مورد استفاده در ساخت بنا توجه کنید. امروزه سبک های متنوع و متعددی را در شکل و شمایل ویلاها در شمال نظاره میکنیم که در برخی از آنها، آنچنان معماری و سبک خارق العاده و بدون ابهامی را به یک اثر جاودانه تبدیل کردهاند که جای هیچگونه سوال و انتقادی را برای بیننده به جای نگذاشته است، درحالیکه وقتی به بعضی از ویلاها میرسیم، هیچ سبک و سیاقی را نمی توانیم به آن نسبت دهیم و می توان گفت صرفا یک سازه است.

شهرک ویلایی آرش در زیباکنار می تواند یکی از بهترین مناطق برای خرید ویلاهای شهرکی باشد، که سبک رومی و کلاسیک آن، خیره کننده است. سبک کلاسیک از دوران رونسانس در طراحی و ساخت بناهای عظیم معماری مانند انواع ویلاهای ویلایی و کلیساها بشدت مورد توجه قرار گرفت و با مفاهیمی پر زرق و برق معماری روم و یونان باستان بیشتر از قبل عجین شد. جالب است بدانید: تمامی ویلاهای این شهرک، در فضایی وسیع و دلنواز با واحدهای دوبلکس با نمای بیرونی و داخلی کلاسیک و رومی، در کنار محیطی با چشم اندازهای فوق العاده زیبا، به یکی از بهترین و برجسته ترین شهرک های ویلایی زیباکنار تبدیل شده است که پر طرفدارترین منطقه برای خرید ویلا زیباکنار است. طراحان و معماران ارش با بهره گیری از بروزترین و جدیدترین آیتمها در طراحی و ساخت ویلاهای شمال ، ایدهآل ترین شهرک ویلایی را برای مشتریان فراهم نمودهاند که در زیباکنار حرف اول را می زند.

اتاق خواب خانه، از نورپردازی ساده و یک پنجره دو نبش برخوردار است که همیشه این اتاق را روشن و پرنور نگه می دارد و باعث شده چشم انداز ساحل به مهم ترین عنصر طراحی داخلی اتاق تبدیل شود. ساختمان این ویلا، یک بنای دو طبقه دوبلکس است. کارفرمای اصلی این ویلا، درخواست ویلا لاکچری به سبک کلاسیک در زمینی زیبا واقع در یک روستای تاریخی را داشته است. برای رسیدن به هدف مطلب و دست یافتن به یک ایده عالی بهتر است با مهندسان و متخصصان مشورت کنیم و از کارشناسان شرکت معماری و دکوراسیون داخلی رامسین در این زمینه کمک بگیریم. این یک بحث تخصصی است. محیط های اصلی یک ویلا شامل چه مواردی است؟ ویلاها در شمال به دلیل آب و هوای گیلان چه در زمینهی ساخت و ساز و چه در زمینهی خرید و فروش ویلا در شمال رونق زیادی دارند و به خصوص شهر زیباکنار به دلیل شاهراه اقتصادی و نزدیکی به منطقه آزاد انزلی و برخورداری از جاذبههای متنوعی از قبیل پارک ملی بوجاق و تالابها و دیدنیهای دیگرش یک نقطهی مهم برای داشتن یک ویلای خاص و همه چیز تمام در شمال است که هر ادمی را وسوسه به خرید ویلا در زیباکنار می کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، نکته ای که در رابطه با طراحی ویلا اهمیت می یابد، توجه به کیفیت طراحی هر یک از فضاها و در نظر گرفتن بخش های دیگری است که ممکن است برای امتیاز بخشیدن به پروژه روی آن ها تاکید شود. سبک مدیترانه ای زیر مجموعه ای از سبک کلاسیک به شمار میرود. منظور از شکل مناسب، حالتی است که هم میزان نورگیری فضاهای اصلی را به حداکثر برساند و هم به مهم ترین بخش های خانه منظره دلپذیری بدهد. دراین قسمت نمونه های طراحی کلاسیک را مشاهده می کنید که توسط شرکت آنتونوویچ طراحی شده است. بسیاری از زمین ها هستند که نقشه ای برای آنها وجود ندارد یا حتی قدیمی و فاقد نقشه هستند با استفاده از خدمات نقشه برداری ساختمان در شرکت آرین پاراکس می توانید پلان وضع موجود ویلا را بدست آورید سپس اقدام به طراحی سه بعدی کنید و کلیه تغییرات مربوط به ویلا چه بصورت ساخت از نو و یا بازسازی بصورت عکس مشاهده کنید.