ظرفیت باتری چیست؟ باتری و ظرفیت باتری محاسبه و تعریف | نکاس باتری

بنابراین، تعیین این‌که چند آمپر برای شارژ باتری ماشین لازم است، با کم کردن ظرفیت فعلی از ظرفیت کل باتری امکان‌پذیر است. وقتی فهمیدید باتری شما به چند آمپر نیاز دارد، آن را بر آمپر شارژر تقسیم کنید. استفاده از شارژر با خروجی بالاتر زمان شارژ سریع‌تری را به همراه خواهد داشت. با این وجود، شارژ سریع یا فوق سریع توصیه نمی‌شود، چراکه می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به صفحات باتری وارد کند. توصیه نمی‌شود باتری ماشین را با شدتی بیش از 20 آمپر شارژ کنید. یک شارژر 10 آمپری شارژ سریع‌تری به شما می‌دهد و هنوز هم نسبتاً ایمن است، اگرچه باید مراقب باشید که به محض پر شدن باتری، شارژر را خارج کنید.

کابل باطری به باطری مسی

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نظری در زمینه باتری خودرو و یا نوشته فوق میتوانید در فرم نظرات انتهای صفحه با ما به اشتراک بگذارید. همکاران فنی کیان باتری در کمترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهند داد. به‌طور کلی برای یک ماشین کوچک و جمع و جور با موتور 4 سیلندر، حدود 300 آمپر مصرف می‌شود.

ظرفیت باتری

نوع برند باتری، کیفیت ساخت آن، اتمی یا اسیدی بودن، مدت زمان گارانتی در نظر گرفته شده و سال ساخت باطری عواملی هستند که در تعیین قیمت این قطعه حیاتی ماشین موثر هستند. در سال‌ های اخیر و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم برخی از کاربران به جای خرید باتری UPS به فکر خرید باتری خودرو و جایگزینی آن با باتری قدیمی یو پی اس خود هستند. شاید یکی از دلایل این موضوع این باشد که این دو باتری از نظر ظاهری با یکدیگر شباهت‌هایی دارند و ولتاژ جفتشان نیز یکی است. اولین تفاوت میان باتری یو پی اس و باتری خودرو در مورد مکانیزم و چگونگی عملکرد این دو باتری است. در واقع باتری ماشین باید جریان زیادی را در زمانی محدود از خود تخلیه کند. در حالی که باتری UPS باید جریان بسیار ضعیف و محدودی را در محدوده زمانی بالاتری به ما بدهد.

ظرفیت باتری چیست؟ باتری و ظرفیت باتری محاسبه و تعریف | نکاس باتری

سولفاته شدن سر باتری خودرو می تواند بر اتصال بین سلول باتری و کابل های آن تأثیر منفی بگذارد و نمی تواند انرژی خود را به صورت کامل به موتور انتقال دهد. هنگام انجام آزمایش بار، باید بیش از 30 ثانیه بار را به یک باطری کاملاً شارژ وارد کنید و نباید افت ولتاژ را به زیر 9.6 ولت مشاهده کنید. هرچه تعداد صفحات افزایش یابد (و بالطبع مقدار مساحت سطوح آنها)، مقدار مقاومت داخلی صفحات کاهش می یابد. ظرفیت ذخیره شده (Reserve Capacity) نسبتی است که بیانگر قدرت راه اندازی موتور توسط باتری در صورت خرابی آلترناتور (دینام) یا تسمه آن می باشد. مدت زمان استاندارد اندازه گیری 20 ساعت می باشد که به آن C20 گفته می شود.

پوشاندن خودرو در طول شب

به طور کلی در بازار باطری خودرو به دو دسته ایرانی و خارجی تقسیم می شود. اما باتری های ایرانی نیز برندهای متفاوت با کیفیت های مختلفی دارند که از جمله بهترین برندهای باتری ماشین ایرانی می توان به صبا باتری، سپاهان باتری و … اشاره کرد. البته که برندهای خارجی متفرقه نیز برای باتری ماشین وجود دارند که کیفیت آنها از باتری های ایرانی نیز پایین تر است. به همین دلیل شناخت برند باطری خودرو در هنگام خرید باتری ماشین اهمیت زیادی دارد. از جمله بهترین برندهای خارجی باطری خودرو می توان به بوش، هیوندای، گلوبال و … اشاره کرد.

  • یک سر سیم دوم را نیز در آب نمک قرار داده و سر دیگر آن را به قطب دیگر باتری وصل می کنیم.
  • ظرفیت آمپرساعت باتری از طریق مقدار مواد فعال مورد استفاده در ترکیب بندی باتری مشخص می گردد.
  • شاخص RC نشان می دهد که یک باتری نو با شارژ کامل در صورت خرابی دینام برای چه مدتی می تواند عملکرد مطلوب لوازم برقی خودرو را حفظ کند.
  • اگر باطری خودروی شما بد شکل است، زمان آن رسیده که باتری جدید را خریداری کنید.
  • صبا باتری یکی از معروف ترین و بهترین برندهای تولید کننده باتری ماشین در ایران است.
  • باطری های اتومبیل کاملاً شارژ شده باید 12.6 ولت یا بالاتر باشند.