لیست کامل انواع بازاریابی 21 استراتژی بازاریابی کاربردی وبلاگ آکادمی بازار | marketing-schools

بازاریابی قطره ای یک استراتژی بازاریابی مستقیم است که در آن مواد بازاریابی به طور پیوسته و در یک بازه زمانی خاص برای مشتریان احتمالی ارسال می شود. بازاریابان قطره ای در درجه اول مشتریان را از طریق پست مستقیم هدف قرار می دادند ، اما اکنون ایمیل و رسانه های اجتماعی روش ارتباطی ترجیحی هستند. این روش بازاریابی همانطور که در بالا اشاره شد بر فروش تمرکز کامل دارد. روش بازاریابی معاملاتی در حراجی‌ها و خرده‌فروشی‌های بزرگ کاربرد زیادی دارد. در خرده‌فروشی‌های بزرگ شرکت‌ها با تعداد زیادی از مشتری روبرو هستند و برای افزایش میزان خرید این تعداد زیاد مشتری از روش‌های مانند کپن‌های خرید، تخفیفات و تبلیغات کالاها اقدام به افزایش فروش خود می‌کنند. برای هر کالایی که ماهیت و هدف جداگانه ای داشته باشد و یا برای مخاطبان هدف خاصی تولید شده باشد، استراتژی بازاریابی جداگانه ای طراحی می شود.

  • شبکه‌های اجتماعی به دلیل فضای خوبی که برای کسب و کارها تعبیه کرده‌اند فضای مناسبی برای تبلیغات خلاقانه و بازاریابی محتوا به شکل موثر را فراهم کرده‌اند و استفاده از آن‌ها برای بیشتر برندها الزامی و واجب است.
  • با ورود اينترنت به دنياي تجارت و کسب و کار و رواج فروش هاي اينترنتي بازاريابي اينترنتي نيز پا به عرصه وجود گذاشت .
  • در این مقاله از بلاگ آکادمی بازار سعی داریم به انواع بازاریابی و مدل‌های جذب مشتری در خرید کالاها و خدمات بپردازیم.
  • موفقیت یک کمپین بازاریابی هدفمند به توانایی دستیابی به مشتریان بالقوه وابسته است.

اینفلوئنسرها در جایگاه خود متخصص در نظر گرفته می‌شوند و وفاداری و اعتماد را از سوی مخاطبانی که ممکن است سعی در دستیابی به آن‌ها داشته باشید ایجاد کرده‌اند. بازاریابی مکالمه ای توانایی انجام مکالمات 1 به 1 با مخاطبان خود در چندین کانال را شامل می‌شود. این فراتر از چت زنده است و به تماس‌های تلفنی، پیامک، فیس بوک مسنجر، ایمیل و کانال‌های دیگر گسترش می‌یابد. با پلتفرم‌هایی مانند فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین و توییتر، برندها می‌توانید کسب و کار خود را رایگان تبلیغ کنید و به صورت شخصی‌تر با مخاطبان تعامل کنید. با بازاریابی محتوا، هدف کمک به مخاطبان در طول مسیر خرید محصول یا خدمات شما به خریدار است. ابتدا، سوالات متداول و نگرانی‌های خریداران را قبل از اینکه آماده خرید باشند، شناسایی کنید.

بازاریابی حضوری

بسیاری از مجله خبری بازاریابیها نوعی سیستم وفاداری مشتری دارند، اما همیشه آنها را به اطلاع عموم نمی رسانند. در نتیجه، مشتریان نه قادر به دریافت پاداش های خود هستند و نه می توانند برنامه وفاداری را تبلیغ کنند. Vogue با داشتن یک وب سایت اختصاصی برای پیگیری و پاسخگویی به مشتریانش، تعهد خود را به این برنامه نشان داده است. مثلا بروشورها و کاتالوگ های تبلیغاتی که در صندوق فلزی کنار درب ما یا لای در خانه ها قرار می دهند، می توانند نوعی از بازاریابی مستقیم باشد. آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که مشتریان راضی بزرگترین حامیان شما هستند؟ بازاریابی دهان به دهان عمل جلب رضایت مشتریان برای انتشار اخبار در مورد محصول یا خدمات شما را انجام می دهد. در این نوع بازاریابی از روش‌هایی برای جذب افراد و تبدیل آن‌ها به مشتری در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی استفاده می‌شود.

به این ترتیب فروشنده دقیقا می‌داند که چگونه دیالوگ‌های خود را برای رفع این مشکل تنظیم کند. این واژه به بازاریابی در محدوده نزدیک، بازاریابی در محدوده‌های بسته نیز ترجمه شده است. که ما با توجه به اینکه حروف اختصاری crm در بازاریابی اغلب برای مخفف واژه Customer Relationship Management به معنی مدیریت ارتباط با مشتری بکار می‌رود از استفاده از این اختصار برای بازاریابی محیطی خودداری کرده‌ایم. این شرکت در حوزه خرده فروشی در ایالت بوستون آمریکا فعالیت می‌کند و در ۲۰ سال گذشته در بازار فعالیت داشته است. این شرکت خدمات مختلفی در زمینه مدیریت خرده‌فروشی ارائه داده است و به کسب‌وکارهای خرده فروشی مختلف کمک کرده است تا به درآمد خوبی برسند. فعالیت تخصصی جولی بارلی در حوزه مارکتینگ باعث شده است که او به دیدگاه جذابی درباره مارکتینگ برسد.

http://centraldiesel.ir

با مطالعه در انواع بازاریابی می‌توان دریافت که برخی از انواع معرفی شده در بازاریابی را می‌توان در هم ادغام کرد و برخی را می‌توان به دو روش تقسیم کرد. این مقاله به راهکارهای جدید برای بازاریابی و روش‌هایی که شرکت‌های معتبر از آن استفاده کرده‌اند می‌پردازد. شرکت‌های مختلف هر کدام روش‌های مختلفی برای بازاریابی دارند که می‌توان به بررسی و تحلیل این روش‌ها پرداخت. مثلا شرکت اپل، تولیدکننده محصولاتی مانند لپ تاپ، موبایل و غیره برای تبلیغات محصولات خود، از ساخت تبلیغات تلویزیونی و چاپ بیلبوردهای تبلیغاتی و تبلیغ در مجله‌ها استفاده کرده است.

انواع بازاریابی : ۳۷ – بازاریابی نرخ تبدیل (Conversion Rate Marketing)