هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند قیمت هوشمند سازی

هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند قیمت هوشمند سازی

در خانه هوشمند، پدر خانواده نیازی به کنترل وضعیت چراغ ها و خاموش کردن کولر آکو ندارد. مادر خانواده نیز از حضور فرزندان خود در اتاق هایشان موقع خواب و برگشت آنها از مدرسه با خبر می شود. با سيستم كنترل هوشمند ساختمان ميتوان تا حدود % 50 در مصرف انرژي صرفه جويي كرد. يك سيستم هوشمند انرژي هايي كه در ساعت اوج مصرف بيش از حد مصرف مي شوند را مهار كرده و انرژي هايي را كه در ساعات خالي از سكنه تلف مي شوند را حذف مي كند و همچنين از منابع طبيعي در كنار منابع مصنوعي در زمان مناسب به طور هوشمند استفاده مي نمايد.

به طورکلی انواع متداول این سنسورها شامل سنسور حضور، سنسور دما، سنسور نور و سنسور دود بوده که می توانند مشخصات موردنظر را تبدیل به سیگنال ها و اطلاعات موردنظر نموده و از طریق خطوط ارتباطی به کنترل مرکزی یا نقاط کنترلی ارسال نمایند. همچنین کنترل مرکزی یا محلی قابلیت ارسال فرمان های لازم را به انواع کلیدها، تایمرها و دیمرها دارا می باشد. وظیفه عملگرها در این تجهیزات، اجرای فرمان‌های صادر شده است؛ به بیان ساده عملگرها یک “حرکت دهنده” هستند و از آن‌ها برای باز کردن درب پارکینگ، حرکت موتورهای پرده برقی، روشن کردن پمپ تصفیه استخر و کاربرد‌های این چنینی استفاده می‌شود. این سیگنال می‌تواند ولتاژ الکتریکی، فشار پنوماتیک، فشار هیدرولیک و یا حتی نیروی انسانی باشد. هزینه هوشمند سازی ساختمان سوال بسیاری از کاربرانی است که قصد انجام این کار را دارند.

  • تا متولیان امر و مصرف کنندگان انرژی به دنبال راه هایی برای صرفه جویی و استفاده صحیح از انرژی باشند.
  • در این سیستم در واقع سیم کشی خاصی انجام می شود که تمام وسایل و تجهیزات را می تواند به یکدیگر متصل کند.
  • تولید کنندگان، تجهیزات خانه هوشمند ایرانی و خارجی را از نظر ارتباط به دو بخش اصلی بی سیم و با سیم تقسیم می‌کنند.
  • دراين حالت زماني كه دماي فضاي مذكور به حد مطلوب رسيد فرمان توقف فعاليت سيستم سرمايش و گرمايش توسط برنامه از پيش تعيين شده صادر مي گرددكه منجر به كاهش مصرف انرژي مي انجامد.
  • ملاحظه می کنید که حدود نیمی از شبانه روز بدون اینکه نیاز به کنترل شما باشد بصورت خودکار در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
  • دسته ی دوم سیستم های تولید برودت جذبی ست که با ورود بخار یا آب گرم و یا شعله ی مستقیم به قسمت ژنراتور چیلر جذبی سیکل سرمایش تکمیل می گردد و در نهایت آب سرد 7 درجه ی سانتیگراد مورد نیاز تولید می شود.

بر اساس یک پژوهش رسمی، سیستم‌های بی سیم از جنبه امنیت اطلاعات و مقاومت در برابر نفوذ، نسبت به مدل‌های سیمی امن‌تر هستند. امروزه 10 درصد وسیله‌ها و حسگرهایی که برای هوشمند سازی ساختمان استفاده می‌شوند، بی سیم هستند. در کنترل هوشمند ساختمان ارتباط کنترلر مرکزی با سایر وسایل و تجهیزات از طریق امواج رادیویی، اینترنت و یا سیمکشی برقرار می شود. هر یک از این پروتکل ها متناسب با نظر کارفرما در ارتباط با پرداخت هزینه مربوط به سیستم هوشمند سازی ساختمان ، قابل استفاده هستند.

قیمت هوشمند سازی ساختمان

شما در این دوره با توجه به نیاز مشتری یاد می گیرید کدام سیستم را انتخاب کرده و برای مشتری خود طراحی و اجرا نمایید. مشتری می تواند از تمام پتانسیل های سیستم هوشمند براساس نیاز و سلیقه خودش استفاده کند و تمام امکانات پروژه در این بخش بر اساس سلیقه کارفرما و کاربری پروژه راه اندازی و تحویل می شود. Control4 در سال ۲۰۰۳ توسط اریک اسمیت ، ویل وست و مارک مورگان تأسیس شد و با شرکت در نمایشگاه تکنولوژی های خانه CEDIA Expo شروع به کار کرد.

سرانجام جدال تکنولوژی و ویروس کرونا

وجود سیستم اعلام حریق در زندگی‌های امروزی با وجود اینکه که در اکثر مواقع بلا استفاده باقی می‌مانند، به‌نوعی ضرورت محسوب می‌شود.و این سنسور به تشخیص دود و حرارت در محیط میپردازد. شايد اين سوال پيش آيد كه با استفاده از ترموستاتهاي سنتي نيز مي توان به همين هدف دست يافت! ، اما بايد گفت سيستم هوشمند مي تواند زمانيكه درب يا پنجره اي در فضا باز است سريعا تشخيص داده و سيستم گرمايش /سرمايش آن فضا را بصورت خودكار خاموش نموده و مانع از هدر رفتن انرژي شد.

· پنجره، پرده و سایبان هوشمند

این دو قسمت از میدان های مغناطیسی برای تشخیص زمان متصل شدن آنها (به معنای بسته بودن درب یا پنجره) و زمان جدا شدن از هم (با باز شدن درب یا پنجره) استفاده می کنند. گفتنی است ناسازگاری بین دستگاه ها با توجه به منطقه ای که خریداری شده است. بعنوان نمونه، دستگاهی از آمریکا بدلیل وجود فرکانسهای خط مختلف، هرگز در اروپا و دیگر کشورها بدرستی کار نخواهد کرد. بر اساس آمار، بخش قابل توجهی از انرژی (بیش از یک سوم) در بخش ساختمان (خانگی ،عمومی و تجاری)که بخش غیر مولد است مصرف می شود. دسته ی دوم سیستم های تولید برودت جذبی ست که با ورود بخار یا آب گرم و یا شعله ی مستقیم به قسمت ژنراتور چیلر جذبی سیکل سرمایش تکمیل می گردد و در نهایت آب سرد 7 درجه ی سانتیگراد مورد نیاز تولید می شود.