معرفی جامع پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی

این گیاه در معرض طیف گسترده ای از آفات همچون تریپس، شپشک، کنه های عنکبوتی و شته قرار می گیرد. این عشق و علاقه با افزایش آگاهی در مورد تأثیرات مثبت گیاهان بر روح و روان و جسم انسان روزبهروز بیشتر هم شده است. گلدانهای بخصوصی برای اینکار در بازار وجود دارند. این گیاهان زیبا از خانواده گیاه مالواسه گلهای نمایشی ژولیده و سرخ کرده دارند. برگهای این گیاه زینتی متناسب با مقدار به نور باز و بسته میشوند. بهتر است گلدان را در سبدی بزرگتر آویزان کنید تا مانع آویزانشدن بیش ازاندازهی برگهای بلندش شود. گیاهان هوازی گیاهانی عالی با میزان رسیدگی پایین هستند و چون بدون خاک رشد میکنند، تقریبا در هر محیطی میتوانند دوام بیاورند. محل مناسب برای نگهداری: گیاه هوازی را در جایی آویزان کنید که نور کافی و غیرمستقیم داشته باشد و هوا در آن جریان داشته باشد. بعضی از گونهها بسته به عادت رشد، ممکن است نیاز به قیم داشته باشند؛ و باید در محلی کشت شوند که از وزش باد شدید محافظتشده باشند.

مانند زنبق رشتی و سوسن رود نیل که در سرتاسر فصل زمستان مقاوم بوده و بدون تغییر باقی می مانند.این موضوع باعث می شود که به مقاومت گیاهان بندیشیم ،بدیهی است آن دسته از گیاهانی که تمام اندام هایشان را به جز آن قسمتی که در زیرزمین است ،از دست می دهند. آبیاری این گل مناسب باغچه، به صورت دو بار در هفته است. این گیاه به نور و آبیاری متوسط نیاز دارد. پس از یک نوبت آبیاری لازم است تا خاک گلدان خشک شود و سپس نوبت آبیاری گیاهان زینتی – https://golheaven.ir/ornamental-plants/ – بعدی می رسد. لازم به ذکر است از الزامات رشد مناسب گیاه آپارتمانی بابا آدم خاک همواره مرطوب و نه کامل خیس و رطوبت محیطی بالا می باشد.

بایگانیشده از اصلی در ۷ آوریل ۲۰۱۴. حال تصور کنید بجای یک شاخه گل، دشتی پر گل جلوی رویتان باشد؛ قطعا غرق در این زیبایی میشوید. در واقع چون گلدان دقیقا به پنجره میچسبد، بنابراین قطعا نور خوبی به گیاه خواهد تابید. اگر این گلدان را در آشپزخانه بگذارید، همیشه گیاهان خوراکی تازه را در دسترس خواهید داشت! برای اینکه گیاهان بتوانند در آب رشد نمایند باید آب ظرف کشت هر چند روز تعویض گردد زیرا تا زمانیکه آب تازه باشد امکان رشد جلبک ها و باکتریها وجود نداشته و گیاه بخوبی رشد میکند. پتوس به راحتی با قرار دادن شاخه در آب تکثیر میشود و برای تازهکارها گیاهی کاملا مناسب است. در بخش دیگر بازار محلاتی که سقف ندارد میتوانید انواع مختلفی از گیاهان آپارتمانی و باغچهای و گلداندار را پیدا کنید. این گیاهان، رایجترین گیاهان آپارتمانی هستند که میتوانید به عنوان گیاهان آویزی آنها را آویزان کنید.

پتوس از جمله گیاهان آپارتمانی محبوب است که به نور متوسط و کم نیاز دارد و به مراقبت چندانی احتیاج ندارد. این گیاه آپارتمانی را می توان به عنوان درختچه ای همیشه سبز در نظر گرفت که برگ های تیزه ای و بلند آن همیشه در فضای خانه رنگ و رخسار خود را حفظ می کنند.دراسنا از گیاهان محبوب و سر سخت به شمار می آید. گل انتوریوم که نام دیگر گل فلامینگو را هم دارد یکی دیگر از انواع گل های آپارتمانی با نماد خونگرمی و مهمان نوازی است. هر برگ قلبی شکل سینگونیوم، روی یک ساقه قراردارد و به همین دلیل اگر ساقه بلندشود، برگها هم به صورت آویز خواهند شد. با قلمه ساقه به راحتی تکثیر می شود. شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، سایت های درج آگهی مانند دیوار و شیپور و پیام رسان های پر مخاطب مانند تلگرام بهترین گزینه برای تبلیغ محصولات و جذب مشتری می باشند. مصریها مانند کلئوپاترا اشکالات خرد شده (کارمین) را برای ایجاد رنگ قرمز بر روی لبهای خود دوست دارند. مطالعه ی طرح توجیهی احداث گلخانه گیاهان زینتی برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این زمینه را دارند ، منبع مطالعاتی مناسبی می باشد تا بتوانند با فاکتور های مالی این طرح به صورت تقریبی آشنا شوند .

این گیاه به صورت طبیعی و در جنگل، زندگی وابسته به درختان دارد و برای تغذیه به گیاهان و درختان دیگر میچسبد. محل مناسب برای نگهداری: تراریومها به نور کافی و غیرمستقیم نیازدارند پس بهتراست آنها را در نزدیکی پنجره آویزان کنید. برگهای بلند و زیبای سرخس وقتی که آویزان میشود به خوبی زیباییش را نشان میدهد. گیاه پپرومیا دوستداشتنی برگهای قلبیشکلی دارد که به رنگهای سبز، قرمز، خاکستری و کرمی وجود دارند. از همه مهمتر اینکه مراقبت از آنها، حتی اگر از نوع گیاهان گرانقیمت و لاکچری باشند، هزینهی زیادی نمیخواهد، گیاهان فقط به آب، نور و خاک نیاز دارند و نهایتا اگر خیلی به آنها اهمیت دهید غذای گیاه و شاید هر از گاهی حضور دکتر گیاه! گیاه کراسولای نقرهای از نوع گیاهان آپارتمانی زینتی مقاوم است که حتی در روزهای گرم تابستان به آبدهی اندکی نیاز دارد.

گیاه گل گندم به نور و آبیاری کم احتیاج دارد، نگهداری از آن آسان است و خوشبختانه برای حیوانات خانگی سمی نیست. گیاه هوازی به حیوانات خانگی آسیبی نمیرساند. نزدیک پنجره یکی از محلهای خوب برای نگهداری از گیاه هوازی است. محل مناسب برای آویزانکردن: اتاقخواب، اتاق پذیرایی و محلهای مرطوب مثل آشپزخانه و حمام اگر پنجره داشتهباشند، برای سرخس بسیار مناسبند .آن را نزدیک به سقف آویزان نکنید و محلی را انتخاب کنید که جریان هوای مناسب وجود داشته باشد. محل مناسب برای آویزانکردن: نزدیک پنجرههایی که با پردهی نازک پوشیده شده است تا از نور مستقیم آفتاب در امان بماند. مقاوم به گرما و سرما و نیازمند نور آفتاب است. کیسهای را انتخاب کنید که سبک، مقاوم و ضخیم باشد. راههای گوناگونی جهت کسب درآمد در منزل وجود دارد که با توجه به استعداد، مهارت، تخصص و از همه مهمتر بودجه باید انتخاب شود.

اکثر این گونهها آفتاب کامل را دوست دارند، اما به دلیل داشتن شاخوبرگ ظریف محل کشت آنها باید در مکانی باشد که از بادهای قوی در امان باشند. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که نگهداری در سردخانه در بسیاری از گونهها در زمستان برای دستیابی به موفقیت گلدهی در سال آینده ضروری است. حتما گیاهان آویزی خود را دور از سقف نگه دارید تا هوا به خوبی بتواند در تمامی بخشهای آنها گردش کند. تراریومهایی که محفظهی آنها جایی برای آویزان کردن دارد، گزینهی بسیار خوبی برای فضاهای کوچک هستند. میتوانید با استفاده از صفحات مشبک فلزی، یک بستری برای آویزان کردن گلدانها به دیوار ایجاد کنید. میتوانید او را در حبابهای شیشهای رو باز گذاشته و سپس آویزان کنید. در واقع گل سرخهاى امروزى نسلهایى از نسترنهاى وحشى هستند که اصلاح شده و به صورت پرورشى درآمدهاند. گلدانهایی با دهانهی بزرگ باعث میشوند برگها روی گلدان بیفتند و به صورت نیمه افقی آویزان شوند.

مهمترین تفاوت آنها این است که بدون خاک رشد میکنند و مراقبت کمی لازم دارند. گیاهان جدید ایجاد میشوند و از عرضه خوبی از عصای بامبوی تازه در تابستان خاطرجمعی حاصل میکنند، زیرا انها توسط ریزوم هایی تولید میشوند کـه انرژی را ذخیره میکنند و از پاییز تا بهار غیرفعال هستند. وضعیت نامتعادلی که موجب نارضایتی، اضطراب، احساس ناکامی شغلی، خستگی، بیحالی و افسردگی روحی اش شد، به ناچار دست از آن کار کشید و اوائل برای استراحت و تجدید قوا به پرورش گل در حیاط خانه سرگرم شد و بعد از یک سال وقتی روحش مثل جوانه تازه شد تصمیم به کسب درآمد از این کار گرفت. پس از کاشت بذر ها، باید حدود هفت هفته زمان بگذارید تا بتوانید جوانه هایی که از بذر ها بیرون می آیند را مشاهده کنید. لازم است تا سالی یک یا دوبار گلدان با یک شماره بزرگتر عوض شود. در حال حاضر با ورود تعداد زیادی از گونههای گیاهان گرمسیری، مثل گیاه سانسوریا یا گیاه برگ انجیری که اخیرا به عنوان لاکچریترین گیاهان آپارتمانی دنیا معروف شدهاند، گیاهان خانگی تنوع زیادی پیدا کردهاند؛ بنابراین به راحتی میتوانید یک گیاه زیبا و مناسب با محل زندگی و محل کارتان انتخاب کنید.

برگهای کلیویا بلند، نواری شکل و براق بوده و دلیل نامگذاری آن به گل خورشیدی است؛ گلهای زرد و نارنجی، در دل نوارهای سبز و درخشان! این گیاه آویزی، یک ساکولنت است؛ پس میتواند دورههای طولانی بدون آب را پشت سر بگذارد و به نور زیاد خورشید نیاز دارد. این گیاه رطوبت دوست است و لازم است برای آبیاری به آن آب را اسپری کنید. برگهای این گیاه فوقالعاده زیبا کاملا قلبی شکل نیست، اما تا حدی شبیه قلب است. این نوع سرخس زیبا هم مثل بقیهی سرخسها رطوبت دوست است اما میتواند شرایط رطوبتی کمتر را هم تحمل کند. ارتفاع این گیاه می تواند به ۲.۵ متر برسد و زمانی به آبیاری نیاز دارد که خاک گلدانش خشک باشد. چرا این کار باعث ممانعت از منتقل شدن عوامل عفونت زا به قلمه و پژمرده شدن آن پس انتقال به خاک می شود.

این گیاه زینتی محبوب، بهطور گستردهای به عنوان گل معطر در بهار کشت میشود. این گیاه زیبا با برگهای سبز و براقش یک آویز خوب به حساب میآید. شکل زیبای برگهای پپرومیا میتواند یک موضوع جالب برای گفتوگو باشد. بوستون هوای مرطوب را ترجیح میدهد اما میتواند رطوبت کم را نیز تحمل کند. این گیاه زیبا رشد سریعی دارد و اگر از آن مراقبت کافی صورت بگیرد، میتواند به آسانی رشد کند. این گیاه را میتوانید روی چوب هم پرورش دهید چون زندگی انگلی دارند. گیاهان بسیار دیگری نیز وجود دارند که برای این کار مناسبند، مانند یشم رونده، سنکیو مرواریدی، پرسیاوشان و … و بسیاری از آنها شاخ و برگ های جذابی نیز دارند.

سازگار شده اند ه عنوان “گیاهان آپارتمانی” مستلزم فراهم نمودن شرایطی است که تا اندازه ای با شرایط اکولوژیکی خاستگاه آنها همخوانی داشته باشد. مقدار کمی آب در یک ظرف بریزید، به اندازه ای که 4 سانتی متر از اتهای برگ ( محل برش ) را بپوشاند. فرقی نمیکند که چه جنسی را برای گلدان آویزی انتخاب کردهاید، بلکه مهمترین مسئله اندازه آن گلدان است. یک شبکه سه در سه را تصور کنید که در کل فضای شما کشیده شده است و سپس گوشه سمت چپ آن شبکه را پیدا کنید. باید از انتخاب درختانی که نسبت به شکست شاخه ها حساس تر هستند و درختانی که در خشکی و کم آبی دچار شته و یا خزه می شوند اجتناب به عمل آورید. بر اساس آخرین آماری که وجود دارد خوشبختانه دانشگاه فردوسی مشهد حتی نسبت به دانشگاه تهران، جز موفقترین دانشگاهها در این زمینه به شمار میرود.

کمتر از مقدار توصیه شده در روی جعبۀ کود اشکالی ندارد ولی بیشتر از مقدار توصیه شده باعث مرگ گیاه میگردد. پیروکانتا با اغلب خاکها سازگار است ولی خاکی که کود کافی دارد و زهکشی شده باشد بهترین محیط برای رشد آن است. برای اینکه زاموفیلیا جذاب تر و شاداب تری داشته باشد ،هر چند وقت یکبار آن را غبار پاشی کنید. همچنین باید ماهی یکبار آب گیاهان زینتی خود را تعویض کنید ، تا گیاه شما همیشه سالم و سلامت باقی بماند. امروزه انواع مختلفی از گلدانهای آویزی در دسترس است، مانند نوع پلاستیکی خشک آن که دارای مخزنی برای آب هستند، گلدانهای حصیری که احساسی خاکی و خانگیتر را منتقل میکنند و گلدانهایی که با رشتههای سیم درست شدهاند و برای فضاهای مدرن مناسبترند. اکثر افراد این گلدانها را در ایوان منزل خود آویزان میکنند تا به بخش ورودی خانه رنگ و بویی دیگر ببخشند. لازم است این گیاه در محلی قرار بگیرد که جریان هوای خوب دارد و به مقدار زیادی نور غیرمستقیم خورشید نیاز دارد. بونسای از نظر ظاهر دقیقاً شبیه به گونه اصلی و بزرگ گیاه است با این تفاوت که سایز آن کوچک شده است!